Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

25 gólová rozlúčka s domácimi fanúšikmi

Súperi bojujúci o záchranu v prvej florbalovej lige pricestovali počas tretieho marcového víkendu (19. – 20. 3. 2022) na ihrisko Falcons Stará Ľubovňa, aby sa pokúsili zobrať našim hráčom nejaké body. Žiadny florbalový zázrak sa ale nekonal, ba naopak, naši hráči si v obidvoch zápasoch výborne zahrali a strelili v ňom až 25 gólov!

V sobotu proti Trnave mali naši hráči súperovi čo vracať. U súpera sme prehrali až zahanbujúco 2:8, a preto o motiváciu mali naši hráči postarané. Súperovi nepríjemnú prehru vrátili aj s úrokmi a súpera doslova deklasovali v pomere 16:3.

 

Najvyššia výhra v sezóne

V sobotu proti Trnave mali naši hráči súperovi čo vracať. U súpera sme prehrali až zahanbujúco 2:8, a preto o motiváciu mali naši hráči postarané. Súperovi nepríjemnú prehru vrátili aj s úrokmi a súpera doslova deklasovali v pomere 16:3. Po pomalšom rozbehu sa naši hráči najmä v druhej tretine rozstrieľali a súper inkasoval takmer každé dve minúty gól a už v 37. minúte strelil kapitán Hudák desiaty gól Falcons! V záverečnej tretine sme už iba prikrášlili skóre zápasu a súper odišiel domov s vysokou prehrou 3:16.

Rozlúčka vo veľkom štýle

V nedeľu to bol trošku iný zápas. Bolo cítiť, že súper má na dosah svoju záchranu, a tak aj svoju hru podriadil taktike držať vyrovnaný stav čo najdlhšie. Zámer mu dlho aj vychádzal. Zaujímavosťou duelu bolo, že prvé gólové šance v zápase prišli z trestných strieľaní. Naše Koleno nepremenil, súper to svoje ale áno a v 14. minúte išiel do vedenia 1:0. Súper i naďalej hral v prvej tretine v obrane veľmi pozorne a bolo náročné pre našich hráčov dostať sa na dostrel súperovej brány.

Našťastie sa skóre podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď sa strelecky presadil Rusnaček. Druhá tretina začala našou presilovkou, ktorú Roman využil na strelenie druhého gólu Falcons. Viedli sme ale iba 21 sekúnd, lebo súper, po nevinnej akcii strelou zo strednej vzdialenosti vyrovnal na 2:2. Obranná taktika Bratislavčanom stačila do polovice zápasu, potom už hostia nevydržali stálemu hernému tlaku hráčov Falcons, ktorí tromi gólmi do konca tretiny nalomili odpor súpera. Ten padol po zlepených dvoch góloch na začiatku tretej tretiny, po ktorých sme viedli už 7:2 a o zápase bolo rozhodnuté. Dobrú formu potvrdili naši hráči aj v závere zápasu, keď opäť dvomi zlepenými gólmi potešili domácich florbalových fanúšikov, ktorých prišlo okolo sto, a dosiahli tak pekné víťazstvo 9:2, ktorým sa dostali v tabuľke už na štvrté miesto.

 

Falcons Stará Ľubovňa – FBC 11 Trnava 16:3 (3:1, 8:1, 5:1)

Góly: 3. Šatala (J. Letkovský), 6. Jakubčo (Živčák), 16. Frivaldský (Živčák), 22. Hudák (Roman), 27. Rusnaček (Štupák), 32. Živčák (Rusnaček), 32. Tulka (Záleš), 34. Hudák (Koleno), 34. Záleš (Jakubčo), 37. Hudák (Koleno), 38. Živčák (Rusnaček), 41. Štupák (J. Letkovský), 46. Živčák (Rusnaček), 54. Babjarčík (Roman), 55. Tulka (Záleš), 60. Roman (Šatala)14. Krivosudský, 40. Apolen, 50. Sokirka

Vylúčení: 1:3 plus Vanta (Trnava) na 10 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Falcons: Pacola, Stucka, Školský – Hudák, Koleno, J. Letkovský, Štupák, Tulka, Babjarčík, Frivaldský, Rusnaček, Jakubčo, Roman, Šatala, Záleš, Živčák.

Falcons Stará Ľubovňa – FBC White Eagles Bratislava 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)

Góly: 19. Rusnaček (Frivaldský), 24. Roman (Štupák) PH, 31. Záleš, 34. Tulka (Záleš), 39. Tulka (J. Letkovský), 47. Rusnaček (Živčák), 49. Babjarčík (Roman), 59. Živčák (Štupák), 60. J. Letkovský (Rusnaček) 14. Ťapuš TS, 24. Zelený

Vylúčení: 1:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Falcons: Pacola, Stucka, Školský – Hudák, Koleno, J. Letkovský, Štupák, Tulka, Babjarčík, Frivaldský, Rusnaček, Jakubčo, Roman, Šatala, Záleš, Živčák.

Záverečné dva zápasy v súťažnej sezóne 2021/2022 odohrajú naši hráči v Bratislave. V sobotu proti Hurikánu a v nedeľu proti budúcemu extraligistovi, ktorý suverénne zvíťazil túto sezónu v prvej lige, Capitolu Bratislava. Bude to určite krásna, zaujímavá a svojim spôsobom aj symbolická bodka za tohtoročnou úspešnou prvoligovou sezónou, ktorá môže byť aj vďaka zaváhaniu našich súperov okorenená chuťou bronzu.

Držte nám palce !