Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Po bojovných výkonoch ostali body doma

Šesťbodový víkend Falcons!

Po úspešnom vstupe do reštartu sezóny 2021/2022 a víťazstve nad ťažkým súperom z Čadce (11:8) odohralo naše mužstvo počas víkendu (29. – 30. januára) na svojom ihrisku ďalšie dva náročné zápasy v prvej florbalovej lige. V sobotu proti Topoľčanom, v nedeľu proti mužstvu z Partizánskeho.

Na jeseň sme na ihriskách súperov odohrali zápasy s trochu prekvapujúcimi výsledkami. V Partizánskom, ktoré sú v tabuľke nižšie, sme napriek celozápasovej hernej prevahy prehrali 1:2, no v Topoľčanoch, ktoré patrili medzi špičku tabuľky, sme vyhrali 10:7. I preto bolo teraz potrebné nepodceniť žiadny z týchto duelov, pretože naše mužstvo potrebovalo naplno bodovať proti obidvom súperom.

Dokonalý herný i výsledkový obrat

Prvá tretina proti Žochárom z Topoľčian nepriniesla veľa vzruchu, pretože hostia od začiatku zavreli obranu, a tak domáci sa málokedy dostali do dobrej streleckej pozície. Falkonom nevychádzali ani kombinácie, takže hosťujúci brankár mal málo práce. Zákonite prišiel trest. Žochárom v 5. minúte vyšiel brejk, ktorým sa dostali do vedenia a keď v 12. minúte zvýšili po presnej strele na 2:0, viditeľne sa upokojili. Domáci hráči ich v prvej tretine prakticky ničím neprekvapili, a tak si neustále bránili svoje a čakali na chyby súpera. Tá prišla v poslednej minúte u domácich ešte jedna, ktorú hostia potrestali tretím gólom v sieti domácich.

Druhá tretina začala gólom v sieti Topoľčian, keď svoj desiaty gól v sezóne strelil Roman. Zrazu bolo domácich plné ihrisko a výborným pohybom tlačili hostí do ich obranného pásma. Nebolo prekvapením, že prišiel i druhý gól v sieti Žochárov, ktorý strelil Šatala. Počas celej tretiny boli domáci hráči lepší, no vyrovnávajúci gól dlho neprichádzal. Hostia si už dali pozor na domáce kombinácie,  a tak domáci začali používať aj presnú streľbu. Z jednej takej Štupák z polovice ihriska dokonale prekvapil hosťujúceho brankára a v 36. minúte bolo 3:3. Odmenou za neutíchajúcu bojovnosť, ale i kvalitu počas tejto tretiny bol štvrtý gól v sieti hostí. Ten padol dve minúty pred koncom z hokejky Frivaldského, ktorý si položil brankára na zem a blafákom poslal domácich prvýkrát do vedenia 4:3.

Do tretej tretiny nastúpili hostia so snahou čím skôr vyrovnať, ale domáci ich držali na dištanc. Dobrým pohybom neposkytli súperovi veľa streleckých príležitostí, no niekoľkokrát musel ukázať svoje brankárske schopnosti i brankár Falcons Školský. Ťažká situácia pre domácich nastala počas oslabenia o dvoch hráčov, ale obrana s brankárom urobila pár výborných zákrokov a udržali jednogólové vedenie nášho mužstva. Krátko po nevyužitej presilovke hostí prišla presilovka domácich, v ktorej sa krásnou strelou prezentoval Živčák, ktorý piatym gólom  upokojil svoj tím. Falconom sa podarilo streliť následne aj šiesty gól, keď si Živčák položili brankára a Babjarčík strieľal do prázdnej brány. Hráči Falcons tak z 0:3 otočili na konečných 6:3, čo sa veľmi cení, pretože hrali proti ťažkému súperovi.

Falcons Stará Ľubovňa – FbO Žochár Topoľčany 6:3 (0:3, 4:0, 2:0)

Góly: 21. Roman (Tešlár), 25. Šatala (Roman), 36. Štupák (Letkovský), 39. Frivaldský, 55. Živčák (Šatala) PH, 56. Babjarčík (Živčák) – 6. Žaťko, 12. Šandor, 20. Mikuláš

Vylúčení: 3:1. Presilovky: 1:0.

Zostava Falcons: Školský, Pacola  – Babjarčík, Frivaldský, Hudák, Letkovský, Rusnaček, Štupák, Jakubčo, Roman, Šatala, Tešlár, Urban, Záleš, Živčák.
Tréner: Jaroslav Šimko.

Dráma do poslednej sekundy!

Zápas v nedeľu začal podobne ako ten v sobotu. Domáci začali s dlhou rozohrávkou v obrane a málo kreatívnym útokom. Budíčkom pre Falcons bol, ako to už býva, gól v domácej sieti. Po prihrávke spoza brány domáci obrancovia zabudli na nekrytého Daňa, ktorý nedal Pacolovi v bráne Falcons šancu, 0:1. Našťastie gólová odpoveď prišla rýchlo. Domáci skopírovali od hostí ich gólovú akciu. Spoza hosťujúcej brány prihrával Frivaldský a nekrytý Živčák sám pred brankárom vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle prebrali taktovku zápasu domáci hráči a už bolo vzruchu pred bránou hostí častejšie. Odmenou im bol už nariadený trestný nájazd. Ten síce Štupák nepremenil, ale už o minútu neskôr bolo 2:1, keď sa strelecky presadil Pribol po prihrávke Jakubča. Škoda, že o 16 sekúnd, po chybe v rozohrávke, prišlo vyrovnanie, pretože hráčov Falcons to zabrzdilo v ich rozlete. Potom sa hra vyrovnala, no skóre 2:2 sa do skončenia tretiny nezmenilo.

V druhej tretine videli diváci snahu hráčov Falcons o dobýjanie brány hostí. Na strelenie gólov si vytvorili i zopár čistých šancí, no ako na jeseň v zápase v Partizánskom, tak aj doma sa proti tomuto súperovi presvedčili, že nie je ľahké tomuto súperovi streliť gól. Aj tu „urobili“ z brankára hostí hrdinu, pretože domáci útočníci nedávali góly ani z tých najväčších šancí. V obrane boli domáci pozorní a brankár Pacola pochytal strely zo stredných vzdialeností a aj preto bol stav zápasu po dvoch tretinách stále 2:2.

Začiatok tretej tretiny priniesol pre domácich šok. Po nevinnej akcii hostí na pravom krídle odkiaľ prišla nečakaná tečovaná strela z ostrého uhla, ktorá skončila za chrbtom domáceho brankára Pacolu a po 20 sekundách bol stav 2:3. To už bol ten pravý budíček pre domácich, aby sa v útoku zobudili. Párkrát síce zatlačili hostí pred ich bránu, ale domácim stále chýbal lepší pohyb a kreativita pri útočných kombináciách. Hostia tak držali tesný náskok. Na šťastie sa ujala presná strela Rusnačeka v 53. minúte, ktorý zo strednej vzdialenosti prestrelil domáceho brankára. Následne prišla výhoda prvej presilovky pre Falcons. Keď už sa zdalo, že ju domáci nevyužijú prišla ďalšia strela Rusnačeka v 56. minúte, tentoraz z polovice ihriska a bolo 4:3! V závere zápasu odvolali hostia brankára a hrali v šestici. Nepríjemným momentom bol výpadok elektrickej energie 24 sekúnd pred koncom stretnutia. Po pár minutách však osvetlenie opäť nabehlo a zápas sa tak mohol dohrávať. Domáci sa úspešne bránili, ale hostia aj tak dostali obrovskú šancu na vyrovnanie. Sekundu pred koncom bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Partizánskeho, ale Chreno vyrovnávajúci gól nestrelil, a tak stav 4:3 pre Falcons sa nezmenil.

Falcons Stará Ľubovňa – FBK Harvard Partizánske 4:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 8. Živčák (Frivaldský), 15. Pribol (Jakubčo), 53. Rusnaček (Štupák), 56. Rusnaček (Šatala) PH – 7. Daňo, 15. Chreno, 41. Vlčko

Vylúčení: 0:1. Presilovky: 1:0.

Zostava Falcons: Pacola, Školský  – Babjarčík, Frivaldský, Hudák, Koleno, Letkovský, Rusnaček, Štupák, Jakubčo, Pribol, Roman, Šatala, Tešlár, Urban, Záleš, Živčák.

Falcons tak zaznamenal úspešný šesťbodový víkend, po ktorom sa dostal v tabuľke na tretie miesto iba bod od druhého miesta. Najbližší víkend bude hrať vonku, v Čadci a v Rabči na Orave. Čakajú ich tam náročné zápasy, no veríme, že predĺžia tohtoročnú víťaznú sériu.