Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Po týždni opäť na domácej palubovke

Po siedmych dňoch sa vraciame späť na ľubovniansku palubovku. Súťaž sa prehupla do svojej druhej polovice, čo znamená že nás čakajú odvetné zápasy. Druhú polovicu začneme vo veľkom štýle – našimi súpermi budú FbO Žochár Topoľčany a FBK Harvard Partizánske.

Návrat k trojbodovému víkendu

Zápas sa začal svižne. Po prvých streleckých pokusoch domácich prišla pre Falcons studená sprcha, keď loptička po strele z polovice ihriska si našla cestu až do domácej bránky, 0:1. Vyrovnanie prišlo počas presilovej hry. Po prihrávke Romana trafil z diaľky perfektne Štupák a bolo 1:1. Škoda, že potom z nevinnej akcie išli hostia opäť do vedenia, ale i to potvrdilo, že súper je kvalitný a nebezpečný pri každej akcii.

Gólový koncert extraligistov

Našťastie pre domácich Živčák po samostatnej akcii vyrovnal už po 19 sekundách druhej tretiny. Domáci sa upokojili a vyvinuli na súpera drvivý tlak. Zrazu ich bolo celé ihrisko a hostia iba s námahou bránili vyrovnaný stav. Ten vydržal do polovice zápasu. Potom sa roztrhlo vrece s gólmi. Najskôr Hudák strelou z polovice ihriska posunul Falcons do vedenia, aby o pol minúty neskôr Živčák zvýšil už na 4:2. Hostia o 20 sekúnd kontrolovali kontaktným gólom, ale domáci o ďalších 20 sekúnd Štupákom opäť zvýšili na dvojgólový rozdiel a o minútu Šatala zvýšil už na 6:3. Z gólov to nebolo v tejto tretine všetko, lebo Matúš Štupák si v nej strelil aj svoj tretí gól v zápase a ním pečatil stav po druhej tretine na 7:3.

Tretia tretina začala gólom Babjarčíka, ktorý strelil už v prvej minúte. Domáci aj v tejto tretine výborným pohybom neustále súpera tlačili a hráči z Kysúc nemali veľa možností na ucelené akcie či skórovanie. Naopak Babjarčík strelil svoj druhý gól. Vytúženú desiatku strelila nová akvizícia v zostave Falcons Adam Tešlár, ktorý premenil presnú prihrávku Šatalu. Za stavu 10:4 domáci ubrali z plynu, čo hostia využili na skorigovanie stavu. Tromi gólmi v rade znížili na 10:7, no gól domáceho Živčáka potvrdil víťazstvo hráčov Falcons, na čom nezmenil ani ďalší gól v domácej sieti.

Hráči Falcons tak vybojovali dôležité víťazstvo proti ťažkému súperovi a potvrdili, že sú na reštart súťaže dobre pripravení. Aktuálne poskočili sokoli na tretie miesto v neuzavretej tabuľke.

Falcons Stará Ľubovňa – Devils Čadca 11:8 (1:2, 6:2, 4:4)

Góly: 11.15 Štupák (Roman ) PH, 20.19 Živčák, 29.22 Hudák (Koleno), 29.56 Živčák (Štupák), 30.37 Štupák (Záleš), 31.08 Šatala (Tešlár), 35.18 Štupák (Letkovský), 40.53 Babjarčík (Živčák), 43.57 Babjarčík (Letkovský), 50.25 Tešlár (Šatala), 58.29 Živčák (Štupák) – 4.24 Delinčák, 15.57 Ondrušek, 30.17 Dobrovolný, 37.36 Imrišík, 51.37 Kubička, 52.35 Imrišík, 55.14 Kubička, 58.50 Ondrušek

Vylúčení: 0:3. Presilovky: 1:0.

Zostava Falcons: Pacola, Štucka, Školský – Babjarčík, Frivaldský, Hudák, Koleno, Letkovský, Štupák, Jakubčo, Pribol, Roman, Šatala, Tešlár, Urban, Záleš, Živčák. Tréner: Dávid Rusnáček, Jaroslav Šimko.

Nové tváre vo Falcons

Pozornému oku diváka neušlo že v zápase proti Čadci za nas nastúpilo aj jedno nové meno. Ľubovnianskému fanúšikovi môže byť známe ešte z čias kedy sme hrávali regionálnu súťaž, a za konkurenčný Focus on sport Kežmarok vtedy nastupoval urastený Adam Tešlár, ktorý znepríjemňoval hru našim obrancom svojou fyzickou a nebojácnou hrou. Dnes už oblieka dres s Falconom na hrudi, a hneď vo svojom premiérovom zápase sa aj gólovo presadil. Spolu s ním prišiel z Kežmarku aj Dominik Vojtek, ktorý taktiež hral za Kežmarok.

Tu ale menoslov posíl nekončí. Falconom pribudol aj nový brankár – Rastislav Štucka, no ‚najhlasnejšou‘ posilou Falconov je brat nášho obrancu Jakuba – Martin Letkovský ktorý rovnako ako jeho starší brat prišiel do Starej Ľubovne na hosťovanie zo Sabinova. Martina čaká premiéra v ľubovnianskom drese už tento víkend a tak sme ho vyzvali aby sa nám trochu predstavil.

Čaute Volám sa Martin Letkovský, mám 22 rokov a pochádzam zo Sabinova.
K Florbalu som sa vlastne dostal kvôli bratovi – Jakubovi. Boli sme pozrieť na bratov tréning s kamarátmi raz a povedali sme si že to skúsime aj my. Bolo to niekedy ešte na základnej škole mal som tak asi 13-14 rokov. Ale tak aktívne Florbalu sa venujem 4. Sezónu myslím, predtým som nestíhal pravidelne hrávať zápasy keďže som sa venoval hokeju do svojich 19. Rokoch.
Úspechov vo florbale ešte nemám veľa no ale tak určite za najväčí tímový úspech považujem 2. Miesto v 1. Lige s mužstvom FBC Predator Sabinov, a následne postup do extraligy kde sme zdolali v baráži Žilinu. V Ľubovni niesom veľmi dlho, takže nemám ešte pochodené mesto, ale pár krát som tu bol na hrade.
Zatiaľ sa mi ale pozdáva, vyzerá to byť pekné mesto, ale ako hovorím ešte som toho nestihol prejsť. Zatiaľ sa učím aby Som aspoň do haly trafil 😃😃. Čo sa týka klubu som spokojný zišla sa tu veľmi dobrá partia.
Moje osobne ciele sú aby som bol prospešný pre tento klub a tímové ciele su určite tie najvyššie a to je postup do extraligy. Zo zápasu ktorý som tu odohral ešte za Dolný Kubín si pamätám skvelú atmosféru z tribún, a dúfam, že to tak bude aj naďalej, a budeme fanúšikov naďalej ťešiť svojimi výkonmi.

Martinovi aj ďalším posilám držíme palce a prajeme veľa úspechov v drese so sokolom na hrudi 🙂