Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

1. Ligu čaká reštart

Nekonečné čakanie je na konci – 1. florbalovú ligu čaká reštart ! Vplyvom prerušenia súťaže a časovej náročnosti sa však dohrá len jej základná časť. 1. mužstvo po odohratí postupuje priamo do extraligy, 2. v poradí čaká baráž o postup proti predposlednému extraligistovi.

16.01.2022 o 18:30 sa konalo zasadnutie zástupcov klubov 1. florbalovej ligy a ligovej komisie slovenského zväzu florbalu. Keďže pandemická situácia schválila organizovanie športových súťaží v režime OP, už zanedlho sa môžeme tešiť na opätovný návrat na prvoligové palubovky. Keďže ale mužská prvá liga utrpela dlhú prestávku kvôli pandemickej situácií, bolo nutné nájsť kompromis v podobe regulérneho dohrania súťaže. Po diskusií zástupcov prvoligových klubov a viacerých navrhovaných schémach nakoniec kluby rozhodli o dohraní základnej časti bez Play Off. V prípade Falconov to znamená, že pokiaľ chcú pomyšľať na medailové umiestnenie prípadny postup alebo baráž, „play off“ pre nich začína už najbližší víkend – 22.1.2022 v dohrávke 14. kola proti mužstvu Devils Čadca.

Poznačený bude aj rozpis zápasov kedy a mierne pomixujú kolá. Po zápase s čadcou bude Falconov čakať už nasledujúci víkend dvojzápas proti FbO Žochár Topoľčany (29.01.2022) a FBK Harvard Partizánske (30.1.2022). Zápasy budú prebiehať v režime OP ako pre hráčov tak aj pre divákov ktorých môže byť prítomných na zápase maximálne 50. Tešíme sa preto opäť na vašu podporu, a veríme, že vás potešime našimi výkonmi.

Tešíme sa na vás už túto sobotu – 22.01.2021 o 18:00 v zápase proti mužstvu Devils Čadca.