Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Premiérovo proti Rabči

Ďalší víkend, ďalší zápas Falcons. Aj takto by sa dala opísať aktuálna porcia zápasov Prvej ligy. Už tretí víkend v rade budú Falconi reprezentovať klub i mesto na palubovke. Tentokrát opäť na tej domácej. Jednou zo zmien prichádzajúceho víkendu je, že k nám na sever Spiša docestuje len jediný súper. V sobotu v mestskej športovej hale na Tehelnej ulici privítame mužstvo FBK RAptORs.

FBK RAptORs Rabča

Mužstvo, ktoré v prvej lige mužov pôsobí od sezóny 2018/2019. Za tieto roky sa Raptori umiestnili dvakrát na desiatom mieste, a tak boli len krôčik do zostupu z ligy. Ide však o húževnatého súpera, proti ktorému je každý zápas náročný.

Raptori sa môžu pýšiť najlepšou presilovkou v lige – 65%. Náš najbližší súper využil 13 z ponúknutých 20 presilových hier.

Klubovú produktivitu vedie Martin Adamčík (9+11), sekunduje mu Dávid Michlík (10+6), ktorý je najlepším strelcom Oravčanov. Zaujímavou štatistikou je, že až 19 hráčov RAptORs má v tejto sezóne už aspoň bod. V mužstve domácich je takýchto hráčov 16, pričom lídrom štatistík je Dávid Rusnaček s 15 bodmi (10+5).

Devils Čadca

Druhý víkendový zápas sa preložil na neurčito z viacerých dôvodov. Na súpera z tretej priečky si teda Falconi ešte počkajú. Aby ste však mali predstavu, kto mal do Starej Ľubovne pricestovať: Jediný tím tejto sezóny, ktorý odchádzal z Detvy s plným bodovým ziskom. Tím, ktorý disponuje druhým a tretím najproduktívnejším hráčom ligy. Tím, ktorý má širokú základňu a vysoké ciele. Ohľadom nového termínu vás budeme včas informovať.

Zápas s Rabčou môžete sledovať na našom klubovom YouTube od 16:00.