Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Nešťastná prehra Falconov

V sobotu 13. novembra 2021 nastúpili hráči Falcons na domácom ihrisku proti súperovi, s ktorým sa ešte nestretli. Mužstvo RAptORs je zložené z dvoch obcí na Orave v okrese Námestovo, a to Oravská Polhora a Rabča. Favoritom duelu boli domáci hráči, ktorí boli v tabuľke na štvrtom mieste, súper bol na desiatom mieste a domáci získali doposiaľ dvojnásobok bodov (18) ako súper z Oravy (9).

Lepšie do zápasu vstúpili hostia. Tí išli po tečovanej strele do vedenia už v 4. minúte. Tento varovný prst domácich nezobudil. Naďalej ich rozohrávka však nebola nebezpečná. Súper sa rozhodol hrať v defenzívnom bloku a hroziť najmä z protiútokov. V 7. minúte mohlo byť 0:2, ale hostia nevyužili nariadené trestné strieľanie. Túto ponúknutú príležitosť síce nevyužili, ale využili inú. V 10. minúte hrali svoju prvú presilovku a tú využili na zvýšenie náskoku na 0:2. Stav sa dokonca prvej časti nemenil.

Aj vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom z Oravy. Po 101 sekundách zavŕšil Michlík hetrik a zrazu bol stav zápasu 0:3! Zlepšená rozohrávka, viac pohybu, nebezpečnejšie šance. Tomuto čelili Raptori, ktorí v polovici zápasu pohodlne viedli o tri góly. Zlepšená hra sa pretavila do dvoch vstrelených góloch, ktoré padli do siete hostí v priebehu 18 sekúnd, a to po identických akciách. Po prihrávke obrancu na pravé krídlo a strele z prvej nemal brankár hostí šancu. Na 1:3 znížil Živčák po prihrávke Rusnačeka a o 18 sekúnd pálil Šatala a prihrával Koleno. Stav 2:3 už bol veselší a aj preto v ďalšom priebehu domáci hráči úplne prevzali opraty zápasu. Neustále búšili do plných, pretože hostia sa veľmi do útoku nehrnuli, skôr si zabezpečili vlastnú bránu. Falconi boli lepší, ale vyrovnávajúci gól do konca druhej tretiny nestrelili.

Začiatok tretej tretiny si už domáci postrážili, aby im hostia nestrelili ďalší gól a naopak prvý gól v tretine dali oni. Po rozohrávke medzi obrancami sa v 46. minúte odhodlal Rusnaček k strele z polovice ihriska a nebezpečný projektil skončil v sieti súpera, 3:3. O dve minúty neskôr išli domáci prvýkrát do vedenia. Po peknej prihrávke Frivaldského strelil Živčák štvrtý gól Falcons. Hostia po inkasovanom góle sa hneď vyrojili do útoku a po chybe v domácej rozohrávke sa im aj podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Odpoveďou domácich bol gól Kolena v 49. minúte. Skúsený obranca to zobral na seba a z diaľky pálil presne. Potom dostali hostia výhodu hrať druhú presilovú hru a aj tú využili na strelenie gólu, ktorým vyrovnali na 5:5. V 53. minúte sa tak začínalo odznova. Falconi hrali na víťazstvo, ale risk im nevyšiel. 22 sekúnd pred záverečnou sirénou prelomil zápas sa svoju stranu v ten moment päťgólový Michlík. Falcons opäť stratili body proti tímu z dna tabuľky, tentokrát na domácej pôde.

Falcons Stará Ľubovňa – RabtORs Rabča 5:6 (0:2, 2:1, 3:3)

Góly: 32. Živčák (Rusnaček), 33. Šatala (Koleno), 46. Rusnaček (Koleno), 48. Živčák (Frivaldský), 49. Koleno (Hudák) – 4. Michlík, 12. Michlík PH, 22. Michlík, 48. Michlík, 53. Adamčík PH, 60. Michlík

Vylúčení: 2:0. Presilovky: 0:2.

Zostava Falcons: Pacola – Hudák, Koleno, Rusnaček, Frivaldský, Jakubčo, Krajňák, Roman, Šatala, Urban, Záleš, Živčák.

Najbližší víkend majú hráči Falcons voľno. No už 27.11. čaká Starú Ľubovňu zápas zo škatuľky „náročné“. Na sever Spiša pricestuje tím Detvy.