Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Ľubovnianske hradby prvykrát v sezóne dobyté

V posledný októbrový víkend (30. – 31. 10. 2021) odohrali naši florbalisti na domácom ihrisku dva súťažné zápasy proti mužstvám z Bratislavy (Capitol, Hurikán). Chýry o vysokej kvalite hráčov, ktorí majú skúsenosti aj z florbalovej extraligy, sa plne potvrdili a Falconom dali na ihrisku zabrať po taktickej aj fyzickej stránke.

Lekcia efektivity od Capitolu

Prvý duel Falconi odohrali v sobotu proti TEMPISH CAPITOL Floorbal Team Bratislava, mužstvu, ktoré v prvej lige ešte neokúsilo trpkosť prehry. Súper vysunul hráčov veľmi vysoko a už v zárodku našich akcií aktívne napádal našich obrancov pri rozohrávke. Tých často zatlačili až k rozohrávke za vlastnú bránu. Vysoké sebavedomie hosťujúcich hráčov skombinované s vysokou úrovňou palicovej techniky a útočným poňatím hry vyústil nielen do stáleho herného tlaku, ale aj do postupného zvyšovania skóre v prospech hostí. Kombinácie Falconov často zlyhávali na brániacich hráčoch Capitolu alebo na skvelom chytajúcom Michalovi Tomášovi.

Hráči Falcons majú veľkú silu v útoku, ale keďže tentoraz sa najmä počas dvoch tretín útočníci dostali k loptičke veľmi zriedkavo, pálili na bránu Capitolu často z nepripravených akcií nepresne. Varovným prstom bolo hrozivé skóre 0:9 po dvoch tretinách.

Góly do siete hostí prišli až potom čo aj útočníci Falcons začali s vysokým presingom a zrazu aj hostia robili chyby pri rozohrávke a nejaké loptičky sa objavili aj v sieti favorita. Najskôr sa presadil Jozef Šatala, potom využil presilovku Dávid Rusnaček a stav bol 2:9. Skóre mohlo byť ešte veselšie, ale Rusnaček nepremenil trestné strieľanie. Napriek nepriaznivému stavu je potešiteľné konštatovať, že naši hráči až do konca zápasu hrali disciplinovane a neskĺzli k zbytočným faulom, a na ihrisku aj naďalej hýrili aktivitou. Výsledkom bol tretí gól v sieti Capitolu, ktorý strelil Dávid Rusnaček minútu pred koncom zápasu, čím pečatil celkové skóre tohto duelu na konečných 3:11.

Falcons Stará Ľubovňa – TEMPISH CAPITOL Floorball Club Bratislava 3:11 (0:5, 0:4, 3:2)

Góly: 43. Šatala, 46. Rusnaček (Hudák) PH, 59. Rusnaček (Koleno) – 4. Cibik, 6. Kročko, 9. Pavlák, 14. Knutelský, 14. Szabó, 22. Tokarský, 25. Kerekeš, 31. Kerekeš OS, 36. Bujaki, 52. Kročko, 56. Szabó

Vylúčení: 1:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Diváci: 70.

Zostava Falcons: Školský (Pacola 31′) – Rusnaček, Koleno, Hudák, Babjarčík – Frivaldský, Urban, Živčák, Jakubčo, Roman, Šatala, Záleš, Krajňák
Tréner: Jaroslav Šimko.

Dráma so šťastným koncom proti Hurikánu

Nedeľný zápas bol už o niečom inom. Gólový hurikán, ktorý pripravili naši hráči Hurikánu Bratislava, sme tu už dávno nemali. Do 15. minúty sme strelili šesť gólov, jeden krajší ako druhý, no najskôr sme museli dostať gólový budíček my, ktorý nám uštedril Biely hneď v treťom striedaní. Ten prešiel od svojho brankára až pred nášho a po viacerých odrazoch otvoril skóre stretnutia. Potom už ale prišiel náš gólový uragán. Najskôr sa v 7. minúte presadil nováčik v našom tíme Oliver Pribol, ktorý dorážal strelu Záleša. O minútu neskôr strelil druhý gól Falcons Jakub Roman, neskôr zvýšoval Patrik Koleno na 3:1. Trvalo len 40 sekúnd, kým sa sieť hostí vlnila znova. Spoza polovice prestrelil brániaci blok Dominik Hudák. Neskôr nasledovala prvá presilová hra zápasu, ktorú využil Šatala a potvrdil tak, že Falconi disponúju treťou najlepšou presilovkou v lige (50% úspešnosť).  Maroš Jakubčo po indivuduálnom úniku už pečatil skóre prvej tretiny na 6:1. Naši hrali v prvej tretine výborne, boli správne na zápas nabudení a hostí svojou hrou úplne zaskočili.

Po fantastickej prvej tretine prišiel po šiestich minútach druhej tretiny siedmy gólový klinec do bratislavskej siete, ktorý strelil po ďalšej peknej akcii nechytateľnou strelou pod brvno Jakub Živčák a upravil stav na 7:1! Určite by málokto vtedy povedal, že sme videli víťazný gól. Dovtedy totiž bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a to Falcons Stará Ľubovňa. Po siedmom góle prišla ale na domácich hráčov deka uspokojenia. Hosťujúci hráči, ktorí dovtedy hrali dosť staticky a systémom vyčkávania na útoky domácich, zagresívnili a zrýchlili svoj herný prejav. Začali našich obrancov aktívnejšie napádať a z drobných chýb pri rozohrávkach prišli i góly v našej sieti. Najskôr dva zlepené v priebehu 12 sekúnd, čím hostia znížili na 7:3 a do konca druhej tretiny strelili ešte ďalšie dva. Našim opäť zlyhávala streľba a zrazu z jasného náskoku a zápasu bol stav 7:5 a začínala sa tretia tretina.

V nej to už bol boj o každú loptičku. Už v piatej minúte znížili na 7:6 a začala sa dráma. Šance na skórovanie mali obidve mužstvá, no brankári boli výborní. Vladimír Pacola v bráne Falcons viackrát výborne zlikvidoval tutovky súpera čím držal mužstvo pri tesnom náskoku. Doslova vykúpením bola strela Jakuba Romana 117 sekúnd pred koncom, ktorou zvýšil na 8:6 pre Falcons. No ani tento stav hostí nezastavil a minútu pred koncom tretiny strelili siedmy gól. Po konzultácií rozhodcov však nakoniec gól uznaný nebol, keďže bol dosiahnutý vysokou hokejkou. Naše mužstvo už záverečnú minútu žiadnu zmenu skóre nedovolilo a tak si zapísali do tabuľky veľmi dôležité víťazstvo v pomere 8:6.

Falcons Stará Ľubovňa – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 8:6 (6:1, 1:4, 1:1)

Góly: 8. Pribol (Záleš), 9. Roman (Šatala), 10. Koleno (Rusnaček), 10. Hudák (Babjarčík), 14. Šatala (Roman), 15. Jakubčo, 26. Živčák (Frivaldský), 59. Roman – 3. Biely, 28. Belko, 28. Liszkay, 30. Ťapák, 34. Doganov, 45. Doganov

Vylúčení: 0:1. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 50.

Zostava Falcons: Pacola (Školský) – Rusnaček, Koleno, Hudák, Babjarčík – Frivaldský, Urban, Živčák, Roman, Šatala, Jakubčo, Záleš, Pribol, Krajňák
Tréner
: Jaroslav Šimko.

Najbližšie sa predstavíme už o týždeň na palubovke posledného FBK Harvard Partizánske a nášho tabuľkového suseda FbO Žochár Topoľčany.