Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falcons si zopakujú vlaňajší výjazd

Áno, len päť voľných dní majú Falconi pred ďalším dvojkolom. Navyše toto dvojkolo bude o to náročnejšie, že ho ľubovniansky florbalisti odohrajú na cestách. V sobotu si sokoli zmerajú sily s Partizánskym v nedeľu sa pokúsia vydolovať body u Žochárov.

FBK Harvard Partizánske

Ide o jeden z mála prípadov, keď súpera môžeme označiť ako „starého známeho“. Väčšinu našich zápasov totiž hráme so súpermi, s ktorými sme si sily nikdy nemerali a tak je náročnejšie sa na takýto zápas pripraviť. To však nie je prípad Harvardu. S Harvardom sme počas minuloročnej skrátenej sezóny stihli odohrať jedno stretnutie – taktiež na ich pôde. A zvyšok je história – jednoznačná výhra nováčika na ihrisku ostrieľaného prvoligistu 11:2. Päť gólový zápas vtedy zažil ostrostrelec Jakub Roman.

Túto sezónu sú však karty rozdané inak a Falcons vycestujú na západ ako papierový favorit duelu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sokoli budú mať proti poslednému celku tabuľky ľahkú cestu za bodmi. Síce Partizánske prehralo sedem z ôsmich zápasov, no až 5 týchto prehier boli len o dva alebo menej gólov. Pravidelne dokážu hrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími (napríklad na palubovke Detvy až do konca stretnutia siahali po bodoch – DTF team Detva 8-7 FBK Harvard Partizánske). Nepôjde tak o vopred vyhratý zápas a družina okolo kapitána Hudáka sa bude musieť veľmi snažiť, aby si odniesla z Partizánskeho všetky body.

FbO Žochár Topoľčany

3:2. Táto tesná prehra sa zrodila minulého roku v TIS aréne. Jediným strelcom Falcons bol Rusnáček. Taktický súboj, v ktorom sa oba mužstvá snažili čo najviac držať loptičku a tým kontrolovať zápas. Aj takto by sme mohli opísať minuloročný duel Topoľčany – Stará Ľubovňa.

O 13:00 započne nedeľný súboj s našim tabuľkovým susedom. Žochári sú na domácej palubovke veľmi silným tímom, v domácom prostredí  ich dokázali zdolať len Devils Čadca. Najproduktívnejším hráčom Topoľčian je Lukáš Kráľ, ktorý pravidelne nastupuje aj za extraligový AS Trenčín. Navyše, drží si solídny priemer 1,88 bodu na zápas. V tejto štatistike mu sekunduje Timotej Smutný so ziskom 1,40 bodu na zápas. Falconov tak opäť čaká vyrovnaný súboj proti tradičnému účastníkovi prvej ligy. V prípade zisku šiestich bodov môžu Falconi pomýšľať aj na 3. miesto v priebežnej tabuľke.

Z oboch zápasov sa pokusíme už tradične zabezpečiť aj živý prenos na našom YouTube kanáli.