Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Vychytaná nula na Záhorí a koniec víťaznej série

Počas víkendu (16. – 17. 10. 2021) odohrali florbalisti Falcons Stará Ľubovňa prvé dvojkolo na ihriskách súperov. V sobotu nastúpili v centre Záhoria v Malackách proti bratislavskému klubu White Eagles. V nedeľu odohrali zápas v Trnave.

Proti FBC White Eagles Bratislava s jasnou výhrou

Zápas v Malackách sa začal presilovkou Falcons, ktorú hrali už po 65 sekundách duelu. Tú ešte hostia nevyužili, ale v druhej, ktorú hrali v 9. minúte, už išli do vedenia po peknej kombinácii celej päťky a presnej strele Jakuba Romana, 0:1. Odpoveď domácich bolo nastrelené brvno Pacolovej bránky. Hra bola v prvej tretine vyrovnaná, súperi sa navzájom oboznamovali , no bolo vidieť, že domáci mali rešpekt zo svojho súpera, pretože sa snažili zakladať protiútoky zo zabezpečenej obrany. V závere tretiny poskytli domáci hráčom Falcons výhodu tretej presilovej hry. Hostia ju nekompromisne využili a gólom osem sekúnd pred koncom tretiny Jakub Letkovský nekompromisnou strelou zvýšil vedenie hostí na 2:0.

V druhej tretine už taktovku zápasu zobrali do svojich rúk hráči Falcons. Hralo sa prevažne na súperovej polovici, z čoho domáci hrozili brejkmi. Obetavé telá Falconov vrátane skvelo chytajúceho Pacolu však držali Bratislavčanov v bezgólovom krči. I preto neprekvapil tretí gól v sieti White Eagles, ktorý strelil tretí Jakub v zostave hostí Jakub Živčák v polovici zápasu, 0:3. Následne mali výhodu presilovej hry domáci a bolo vidieť, že Falcons nehrá proti slabému súperovi, lebo domáci s častou streľbou boli počas celých dvoch minút veľmi nebezpeční. Vladimír Pacola ale v bránke hostí podržal svoje mužstvo a aj jeho zásluhou sa išlo do tretej tretiny za stavu 0:3.

Svoju stálu územnú prevahu pretavili hostia do štvrtého gólu, ktorý strelili po piatich minútach tretej tretiny, po akcii na trase Štupák – Rusnáček – Babjarčík. Stav 0:4 bol už jednoznačný a už išlo iba o to či sa domáci aspoň raz gólovo presadia alebo nie. Párkrát sa hráči White Eagles nebezpečne ocitli v dobrých príležitostiach, ale hráči Falcons obetavosťou a výborným výkonom brankára Pacolu udržali nulu na svojom konte a naopak čiastočne otvorenú domácu obranu prekonali dvomi gólmi v ich sieti, ktorý strelil Dávid Rusnaček a nimi pečatil konečný výsledok na 0:6!

Sokoli zo severného Slovenska tak nedali žiadnu šancu Bielym orlom a zo Záhoria si odviezli poltuctové víťazstvo. Najcennejšie na ňom je vychytaná nula, čo je úspech brankára, obrany a dnes i celého mužstva, lebo v sobotu to bol výborný výkon každého hráča Falcons. FBC White Eagles Bratislava – Falcons Stará Ľubovňa 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Tretina Čas Strelec Asistencia Skóre Kód
I. 9:18 Roman Letkovský 0:1 PH
I. 19:52 Letkovský Rusnáček 0:2 PH
II. 29:26 Živčák Štupák 0:3
III. 44:55 Babjarčík Rusnáček 0:4
III. 49:32 Rusnáček Štupák 0:5
III. 55:12 Rusnáček Letkovský 0:6

Vylúčení: 4:3, plus Macák (Bratislava) na 10 min. Presilovky: 0:2.

Zostava Falcons: Pacola (Školský) – Hudák, Koleno, Letkovský, Štupák, Tulka – Babjarčík, Jakubčo, Roman, Rusnaček, Šatala, Urban, Záleš, Živčák. Tréner: Jaroslav Šimko.

 

Trnava dala Falconom lekciu z efektivity

V nedeľu to už bol trošku iný zápas. Spoločné s tým sobotňajším mal iba to, že aj v Trnave mali hráči Falcons stálu územnú prevahu. Domáci boli ale oveľa odvážnejší a nebezpečnejší v protiútokoch. Do hernej pohody sa dostali najmä preto, že po necelých štyroch minútach bol stav 2:0. Najskôr už v druhej minúte sa im podarila pekná gólová kombinácia. Po prihrávke spoza brány osamotený domáci útočník prestrelil brankára Falcons, 1:0. Druhý gól strelili domáci z polovice ihriska, keď vystrelená loptička spoza hráčov prešla až do brány. Hostia sa potom snažili čím skôr streliť kontaktný gól, ale svoje šance nepremenili a trest prišiel na konci tretiny. Domáci využili svoju druhú presilovku a 37 sekúnd pred koncom tretiny bol stav 3:0.

Druhá tretina začala náporom hostí. Tlak vyústil v nariadené trestné strieľanie, ale to hostia nepremenili keď brankár Trnavy vyrazil poskakujúcu loptičku z bránkovej čiary. Trojgólový náskok Trnavy sa tak nezmenšil, no hostia i naďalej tlačili, ale stále sa museli mať na pozore i v obrane, lebo domáci mali nebezpečné protiútoky, no brankár Školský podržal Falcons v hre. Potom ale prišli v priebehu 11 sekúnd dve kombinačné kontry, na ktoré nemal nárok a v 36. minúte bol stav už hrozivý – 5:0! Falconi sa z piateho gólu nestihli ani otriasť a na tabuli už svietilo skóre 6:0. Bolo vidieť, že domáci ešte pred rokom hrali v extralige, lebo ich útočné kombinácie nemali chybu a mimoriadne efektívne využívali ponúknuté šance.

Pred treťou tretinou sa v šatní hostí museli diať veci, lebo do tretej tretiny už nastúpili omnoho oduševnejší a aktívnejší. Odmenou im bol prvý gól v sieti domácich. Ten strelil Dávid Rusnáček v presilovke po nahrávke od Šatalu. V zápase sa ale šťastena naklonila opäť na trnavskú stranu. Po jednom z ojedinelých útokov strelili ďalší gól, ale Falcons to nezlomilo a o minútu kontrovali ďalším gólom Dávida Rusnáčeka a v presilovke znížili na 7:2. O pár sekúnd neskôr ale prišla ďalšia smrtiaca kombinačná kontra a bolo 8:2. Hra sa začala prelievať zo strany na stranu, hrozili obe mužstvá ale skóre sa do konca zápasu už nemenilo. Zmenil sa len počet hosťujúcich hráčov na lavičke – pre zranenie nedohral zápas Letkovský a Koleno. Domáci si tak pripísali vysoké víťazstvo v premiérovej konfrontácií proti Falconom.

FBC 11 Trnava – Falcons Stará Ľubovňa 8:2 (3:0, 3:0, 2:2)

Tretina Čas Strelec Asistencia Skóre Kód
I. 01:31 Mahaj Janda 1:0
I. 03:09 Vanta Mahaj 2:0
II. 27:28 Švec Vanta 3:0
II. 29:21 Apolen Sokirka 4:0
II. 35:40 Janda 5:0
III. 35:51 Sokirka Vanta 6:0
III. 44:27 Rusnáček Šatala 6:1

Vylúčení: 5:3. Presilovky: 1:2.

Zostava Falcons: Školský (Pacola) – Hudák, Koleno, Letkovský, Štupák, Tulka, Chromý  – Babjarčík, Jakubčo, Roman, Rusnaček, Šatala, Urban, Záleš, Živčák.
Tréner: Jaroslav Šimko.

Napriek vysokej prehre, herne to nebol zo strany Falcons zlý zápas. V zápase ale chýbalo hráčom viac trpezlivosti, kreativity a najmä efektivity, pretože búšením do kompaktnej obrane Trnavy málokedy prekvapili. Domáci mali našich hráčov dobre prečítaných. Nechali ich hrať ďaleko od svojej brány, na svojej polovici zhustili obranu cez ktorú sa Falconi ťažko presadzovali.

Po štyroch víťazstvách v sérii našli Falcons svojho druhého premožiteľa v súťaži. Zo šiestich zápasov v sezóne štyri vyhrali a dve prehrali. Teraz sa už zodpovedne pripravujú na najbližšie domáce dvojkolo, pretože do Starej Ľubovne prídu dva silné mužstvá z Bratislavy – favorit ligy a mužstvo bez jedinej prehry v riadnom hracom čase -Tempish Capitol Floorbal Club a skúsený VŠK PdF UK Hurikán Bratislava ktorý v sezóne 2018/2019 ešte brázdil extraligové palubovky.

Zostrihy gólov