Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Návrat Falconov na domácu pôdu

Prvé domáce zápasy Falcons sú za dverami. Už najbližší víkend – 2. a 3. októbra sa predstavia ľubovnianskí florbalisti na domácej palubovke prvýkrát v sezóne. Sobotňajším súperom bude FBK Hornets Mútne, deň na to sa o body pobijú s tímom Žatva 90 Dolný Kubín. Obaja súperi sú aj tabuľkovými súpermi Falconov, Dolný Kubín okupuje po troch odohraných zápasoch deviatu priečku so ziskom 4 bodov za výhru, prehru po predĺžení a prehru v riadnom hracom čase. Mútne sa nachádza v tabuľke o jednu priečku nižšie a rovnako ako domáci s tromi bodmi za jednu výhru. Domáci však majú zápas k dobru.

Čo tento florbalový víkend ponúka? Jednoznačne dva duely, pri ktorých si hráči nenechajú na ihrisku milimeter priestoru. Všetky tri tímy vstúpili do prvej ligy mužov len minulý rok, a po neodohranej plnej sezóne tak sú plní chuti víťaziť.

Ďalšia posila so skúsenosťami z extraligy

Klub v uplynulých dňoch podpísal Jakuba Tulku. Ľubovnianský rodák pôsobil v extraligovom Predator Sabinov i FBC Mikuláš Prešov. Rýchly univerzál za 3 sezóny odohral 30 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži a pripísal si v nich 7 asistencií. Jakubovi prajeme v drese Falcons mnoho individuálnych i tímových úspechov.

FBK Hornets Mútne

Oravčania sa pod Ľubovnianským hradom predstavia prvýkrát. Mladé mužstvo z Mútneho sa prezentuje rýchlou hrou a mnoho hráčov má skúsenosti z Juniorskej extraligy, kde po minulé sezóny mali zastúpenie. Ich najlepším dosiahnutým umiestnením bolo 7. miesto v sezóne 2017/2018. Mužskú ligu okúsili až v sezóne 2019/2020 kedy pôsobili v 2. lige v skupine stred spolu s našim zajtrajším súperom Žatva 90 Dolný Kubín. Pre nedohratú sezónu, boli spolu s Dolným Kubínom posunutí do M1, rovnako ako aj Capitol Floorball Club a samozrejme aj my – Falconi.

Túto sezónu „sršne“ začali tesnou výhrou 5:4 nad Rabčou. Z duelov proti Devils Čadca a DTF Team Detva Joxers však odišli bez bodov a my dúfame že ani po sobote to nebude inak.

Lídrom produktivity a zároveň najlepším strelcom je Vladislav Čajka ktorý počas 3 zápasov nazbieral 6 bodov za 5 gólov a 1 asistenciu.

Žatva 90 Dolný Kubín

Dolný Kubín zažije taktiež premiéru pod ľubovnianským hradom. Ako sme už spomínali, Dolnokubínčania postúpili do 1. florbalovej lige spolu s FBK Hornets Mútne v sezóne 2019/2020. Dolný Kubín má odohraté tri zápasy. Z dvoch zápasov, ktoré odohrali Kubínčania „vonku“ si dokázali doniesť body. Z Čadce si síce doviezli len bod po prehre 7:6 po predĺžení, no skúsenejších RAptORs dokázali okradnúť o všetky 3 body.

Produktivitu tímu vedie Vladimír Huba so siedmimi bodmi (2+5), ktoré získal behom troch duelov. Najlepším strelcom Dolného Kubína je Marek Drengubiak ktorý vstietil 5 gólov.

Bratské derby

Nedeľný zápas bude špeciálny najmä pre nedávnu posilu – Jakuba Letkovského. On si totiž zmeria sily so svojím mladším bratom Martinom, ktorý je na hosťovaní práve v Dolnom Kubíne. Viac o tomto zápase nám prezradil samotný Jakub: „Už teraz sa s bratom doťahujeme a tešíme sa na spoločný zápas. Bude to niečo výnimočné, keďže sme od mala v každom športe hrávali všetko spolu a spoločne sme vo florbale hrali za jeden klub od roku 2012. No nič mu nedarujem zadarmo a v každom súboji pôjdem naplno. Viem, že Maťo je super útočník a budem si musieť dať pozor na jeho šikovnú kľučku a dobrú strelu. Nevieme sa však toho zápasu dočkať a spolu s nami aj naši rodičia, ktorí určite prídu na zápas.

My dúfame, že Jakubova skvelá defenzíva vygumuje Martinove ofenzívne schopnosti a Falconi sa budú tešiť z výhry.

Covid obmedzenia

Na záver ešte pár informácii k aktuálnej situácii. Keďže okresu Stará Ľubovňa pripadla bordová farba v covid semafore, musíme vás informovať, že oba zápasy prebehnú v režime OTP. Preto k vstupu na tribúnu budete potrebovať doklad o očkovaní, negatívny test alebo doklad o prekonaní ochorenia. Taktiež bude obmedzený počet fanúšikov na tribúne na 100 ľudí. Avšak nezúfajte! Pre vás, ktorý nespĺňate vyššie spomínané podmienky, bude dostupný livestream na našom YouTube.