Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi privítajú bratislavské celky

Po voľnom víkende opäť čaká Falcons zápolenie na palubovke. Tentokrát na tej domácej. Na severovýchod Slovenska vycestujú dva bratislavské celky: TEMPISH CAPITOL Floorball Club a VŠK PdF UK Hurikán Bratislava. Čo sa za tými dlhými názvami skrýva? Jednoznačne vysoká kvalita mužstiev a vysoké ambície. Sokoli to nebudú mať ani v jednom zápase jednoduché.

TEMPISH CAPITOL Floorball Club

Mužstvu, ktoré vzniklo v roku 2019 sa hneď vo svojej premiérovej sezóne podarilo postúpiť do prvej ligy. Káder výrazne posilnil a aktuálne sa náš sobotňajší súper nachádza na druhom mieste tabuľky. Taktiež je to jediný celok ligy ktorému svieti v kolónke „prehry“ nula. Áno je to tak , Capitol má po šiestich zápasoch na konte 4 výhry ( Partizánske, Topoľčany, Rabča, Čadca) a 2 výhry po predĺžení ( Hurikán, Detva). Pýšiť sa môže aj druhou najlepšou defenzívou v lige – v 6tich zápasoch inkasovali len 24 gólov a taktiež aj druhou najlepšou ofenzívou, keď svojím súperom nastrieľali až 45 gólov.

Tím je tvorený jadrom bývalých florbalistov ATU Košice, z ktorých viacero hráčov obliekalo aj reprezentačný dres. Tímovú produktivitu vedie 26 ročný bývalý reprezentant Samuel Kerekeš, ktorý pôsobí na striedavom štarte v extraligovom FK Florko Košice. Samuel Kerekeš má na konte 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií, ktoré získal v piatich odohraných stretnutiach.

Samuel Kerekeš

K zápasu sa vyjadril aj manažér klubu CAPITOL Floorball Club –  Roman Cibík : „Do Starej Ľubovne cestujeme s rešpektom k súperovi, ktorý ukazuje, že má svoju kvalitu a že v 1. lige chce hrať o vysoké umiestnenie. Náš cieľ je však jednoznačný a to návrat do Bratislavy s plným 6 bodovým ziskom z ihrísk súperov.

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava

Druhý deň a Falconov bude čakať druhý bratislavský celok. Hurikáni sú však na rozdiel od svojho mestského rivala tradičný klub, ktorý dlhé roky okupoval extraligové palubovky. Tento celok dokonca v roku 2008 ovládol slovenský florbal a získal extraligový titul. Z najvyššej súťaže vypadol Hurikán v roku 2019, no svoj tím vhodne omladil a je pre každé mužstvo nepríjemnou prekážkou. Najproduktívnejšími hráčmi sú sedem-bodoví Ťapák a Belko. Obaja tieto body získali v šiestich zápasoch. Hurikán aktuálne okupuje ôsmu pozíciu, na konte má 3 výhry (jednu z toho v predĺžení) a rovnaký počet prehier (taktiež jednu v predĺžení). Sezónu zahájili tieto celky vzájomným zápasom, tam sa v predĺžení tešili hráči Capitolu. Rovnako nad ich sily boli aj súperi z Oravy. Čadca aj Rabča dovolila skórovať Bratislavčanom len raz. Na druhú stranu, Hurikán dokázal poraziť dovtedy nezdolanú Detvu, či Harvard Partizánske a Topoľčany.

Každý zápas je iný – špeciálny a preto sa musia hráči Falcons sústrediť na svoj výkon ak chcú proti týmto celkom bodovať. Oba zápasy sa odohrajú v režime „kompletne zaočkovaný“. Ak patríte do tejto skupiny, radi vás na tribúne uvítame. Pre vás ostatných bude už tradične dostupný livestream na našom YouTube kanáli.