Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi vycestujú na západ s jasným cieľom

Falconi chcú ostať na víťaznej vlne

Po voľnom víkende čaká Falconov ďalšie zápolenie, tentokrát vyletia ľubovnianske dravce na západ republiky, kde si zmerajú sily proti bratislavským orlom – FBC White Eagles Bratislava. Deň na to ich čaká opäť tím, ktorý minulú sezónu okúsil najvyššiu slovenskú súťaž – FBC 11 Trnava. Oba zápasy Falcons odohrajú v rovnakom čase – 16:00. Oba zápasy budete môcť sledovať naživo na našich sociálnych sieťach.

FBC White Eagles Bratislava

White Eagles sú v mnohých ohľadoch podobným tímom ako poslední súperi Falcons. Rovnako ako Dolný Kubín ale aj Mútne, aj Bratislavčania vstúpili do prvej ligy len v minulej sezóne. Vo zväzových mužských súťažiach pôsobia od sezóny 2016 / 2017. V druhej lige v skupine západ veľa vody nenamútili – ich najlepším umiestnením je 5. miesto zo sezóny 2019 / 2020, keď v Play Off vypadli s mužstvom Snipers Bratislava ‚B‘ vo štvrťfinále. Ďalšiu sezónu sa klub výrazne posílil a  prihlásil do 1. mužskej ligy kde vo vlaňajšej nedohranej sezóne získal v 3 zápasoch 6 bodov za víťazstvá proti Žatva 90 Dolný Kubín a ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

Bude to náš prvý vzájomný zápas, keďže minulá sezóna sa z dôvodu pandémie nedohrala. White Eagles majú za sebou päť zápasov a doposiaľ si do tabuľky pripísali zhodne päť bodov – za jednu výhru v riadnom hracom čase (5:4 vs. Devils Čadca) a jednu výhru v predĺžení (7:6pp vs. FBK RAptORs). Jediný súper, proti ktorému sa túto sezónu postavili všetky tri mužstvá (Falcons, White Eagels aj Trnava) je DTF team Detva (10:6). Detva je však jediný tím ligy, ktorý si drží neporaziteľnosť. Produktivitu White Eagles vedú #94 Hedera Adam, #98 Hedera Tomáš a #32 Tokár Jakub. Všetci majú na konte 6 kanadských bodov.

FBC 11 Trnava

Klub ktorý patrí už medzi tradičných účastníkov 1. ligy a vždy okupoval popredné tabuľkové pozície. Bezpochyby najúspešnejšia sezóna trnavčanov je sezóna 2019/2020 ktorú po predčasnom ukončení súťaží opustili ako víťaz 1. ligy mužov a postúpili do extraligy. Bohužiaľ, z dôvodu pandémie v nej odohrali len 4 kolá so ziskom 6tich bodov za výhru proti ŠK Lido Prírodovedec a FBC Young Arrows Spišská Nová Ves. V tohtoročnej sezóne sa však rozhodli opäť súťažiť v 1. mužskej lige. Počas leta opustili klub viaceré zvučné mená, konkrétne trojica Duran, Ondruška Sztruhár sa pripojili k extraligovým Snipers Bratislava. Bývalý extraligista mal byť ašpirantom na titul. Po šiestich odohratých kolách im však patrí 8. priečka v tabuľke 1. Florbalovej Ligy. Päť odohratých zápasov a šesť bodov – to je sumár tohtosezónneho pôsobenia Trnavy v M1. Naplno bodovať sa im podarilo len proti FBK Harvard Partizánske (8:9) a  Devils Čadca (10:6). Naopak, body stratili proti FbO Žochár Topoľčany (5:3), FBK RAptORs (3:5) a DTF team Detva (7:3).

Najproduktívnejším hráčom Trnavy je aktuálne, pre Falcons starý známy – Branislav Sokirka. Bývalý juniorský reprezentant začínal svoju kariéru v Michalovciach. Práve v sezóne 2019/2020 sa celok sokolov stretol s týmto hráčom, ktorý neskrýval svoj talent a robil defenzíve Falconov problémy. Aktuálne má Sokirka na svojom konte 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie v troch odohratých dueloch. K víkendovému dvojzápasu sa nám vyjadril aj predseda klubu FBC 11 Trnava – Matej Vanta : „Očakávania od dvojzápasu máme jasné – chceme plný počet bodov. Úvod sezóny nič moc bodovo, ale ja osobne som hral jeden zápas, takže neviem hodnotiť. Je to ako to je a určite lepsie ako byt posledný 😀. Našim cieľom v sezóne je jednoznačne play-off.

Na záver ešte slová kapitána Dominika Hudáka k výjazdu: „Mame dosť natrénované na to, aby sme si verili a hrali našu hru a nepozerali sa veľmi na súperov. Myslím si ale, že zápasy budú vyrovnané no verím, že získame dôležité body do tabuľky. Prípadne výhry nám môžu pomôcť psychicky a dodať nám potrebné sebavedomie do ďalšej časti súťaže. Takže ideme do toho s rešpektom ale sebavedomo.

Držte Falconom palce aj vy!

6. Výročie založenia klubu

Falconi počas víkendu budú oslavovať (dúfajme) nielen ďalšie body do tabuľky, ale taktiež aj 6. výročie založenia klubu. 17.10.2015 sme začali písať florbalový príbeh Starej Ľubovne, a myslíme, že už teraz sme sa zapísali do histórie. Preto chceme túto príležitosť aj patrične osláviť, a pripravili sme si pre Vás súťaž o naše klubové tričko. Viac informácií o súťaži nájdete na našej Facebookovej stránke.