Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

6 bodový víkend pre Falcons

Domáce víťazstvá katapultovali Falcons na popredné priečky

V sobotu 2. októbra 2021 odohrali florbalisti Falcons Stará Ľubovňa v sezóne 2021/2022 svoj tretí zápas v prvej florbalovej lige, ktorý bol zároveň prvým domácim súťažným zápasom v sezóne. Ich súperom bol ich tabuľkový sused, družstvo FBK Hornets Mútne. Pred zápasom bolo domáce mužstvo na jedenástom a súper na desiatom mieste.

Duel začali lepšie domáci, ktorí po góle Hudáka z druhej minúty viedli 1:0. Odpoveď hráčov z Oravy bola rýchla a v 3. minúte bol stav 1:1. Po dvoch rýchlych góloch hra nabrala na obrátkach a bolo sa na čo pozerať. Hra bola vyrovnaná a pekné kombinácie sa striedali na oboch stranách. Brankári boli ale pozorní a bola to najmä ich zásluha, že vyše 10 minút sa skóre nemenilo. Potom prišla prvá a zároveň aj posledná presilová hra zápasu, ktorú hostia v 14. minúte využili a išli do vedenia 2:1. Domácich nepriaznivý stav vyburcoval a o dve minúty Babjarčík vyrovnal. Hostia boli v útoku veľmi nebezpeční a kombinačne výborní čo dokázali tretím gólom, ktorý strelili minútu pred koncom tretiny. Odpoveď domácich bola ale rýchla a 17 sekúnd pred koncom tretiny Živčák vyrovnal na 3:3.

V druhej tretine sa lámal zápas. Domáci spresnili svoje kombinácie a boli pre hostí oveľa nebezpečnejší. Bolo vidieť, že domáci majú loptičku častejšie na svojich hokejkách a začali režírovať dej zápasu. Po peknej súhre dvojice Rusnáček – Štupák sa presadil druhý menovaný. Necelé štyri minúty na to zvyšoval Frivaldský po strele z osi ihriska na 5:3. Hostia sa už odvtedy spoliehali iba na svoje nebezpečné kontry. Jedna im aj vyšla v 33. minúte, ktorou znížili na 5:4. Bolo jasné, že kto dá ďalší gól tak bude na koni. Do konca tretiny už ale gól nepadol a tak si každé mužstvo mohlo v pokoji cez prestávku určiť taktiku do záverečného dejstva.

Taktické pokyny zvládli lepšie domáci hráči, ktorí sa od začiatku tlačili pred bránu Sršňov z Mútneho a ich útočný tlak slávil aj gólový úspech. Gólovo sa presadili až štyrikrát, keď sa postupne strelecky presadili Urban, Záleš, RomanŠtupák. Hostia kontrovali iba jednou presnou strelou, a tak si domáce mužstvo zaslúžene vybojovalo prvé domáce víťazstvo v pomere 9:5.

Falcons vyhrali najmä zodpovedným kolektívnym výkonom všetkých hráčov. Každá z troch formácií bola pre súpera nebezpečná, čo je pre súpera vždy problematické, keď sa nevie rozhodnúť, ktorých hráčov súpera prikryť. U domácich hráčov môže totiž dať gól každý, čo je veľkou silou domáceho mužstva. No celkovo rozhodla zápas trpezlivosť a domáci si záver zápasu ukážkovo postrážili.

Súrodenecké derby korisťou Jakuba

V nedeľu 3. októbra 2021 to bol trochu iný zápas ako v sobotu aj keď sa skončil rovnakým výsledkom. Florbalisti Falcons Stará Ľubovňa hrali proti veľmi húževnatému súperovi, ktorý dokázal držať s domácimi strelecký krok a zápas sa rozhodol až v samotnom závere.

Aj keď išli domáci Falcons opäť do rýchleho vedenia, keď sa v 2. minúte presnou strelou presadil Šatala. Hostia ale dvomi gólmi otočili skóre. Falconi zvýšili tempo z čoho gólovo ťažil Roman a v závere tretiny po vyhratom súboji Letkovského a následnom protiútoku poslal Živčák opäť domácich do vedenia.

V druhej tretine inkasovali Falconi nešťastný gól strelou z polovice tretiny, čo celé mužstvo trochu vykoľajilo. Domáci síce mali častejšie loptičku na svojich hokejkách, ale niekedy mali problémy s rozohrávkou, pretože súper začal napádať až s tromi hráčmi. V polovici duelu síce Rusnaček opäť posunul svoj tím do vedenia, ale o 23 sekúnd už bolo opäť vyrovnané. Hostia boli veľmi náročným súperom, a na každý gól domácich dokázali pohotovo odpovedať.

Rovnako to bolo aj na začiatku tretej tretiny, kedy gólom Záleša išli Falcons do vedenia 5:4, ale hostia opäť po zaváhaní domácej rozohrávky gólovo trestali. Rozhodujúca chvíľa zápasu prišla v 47. minúte. Domáci hrali svoju prvú presilovku, ktorú po vzornej nacvičenej kombinácii využil na strelenie gólu Šatala. Falconi sa presadili hneď v ďalšom striedaní – po vybojovanej lopte v rohu ihriska prekvapil brankára Krajňák stelou k bližšej žrdi. Domáci kontrolovali hru a v závere mali ešte jednu presilovku, ale aj keď tú hostia prežili bez inkasovaného gólu Falconi strelili v posledných dvoch minútach zásluhou UrbanaRusnačeka ďalšie dva góly a prikrášlili konečný stav na 9:5.

Po šesťbodovom víkende sa Falcons z jedenásteho miesta katapultoval na štvrté miesto. Najbližšie zápasy odohrajú naši florbalisti 16. – 17. októbra 2021 v Bratislave proti White Eagles a v Trnave.
Najbližšie domáce zápasy odohrajú 30. – 31. 10. 2021, kedy privítajú dve ďalšie mužstvá z Bratislavy, Capitol Hurikán.

Falcons Stará Ľubovňa – FBK Hornets Mútne 9:5 (3:3, 2:1, 4:1)

Góly: 1. Hudák (Roman), 16. Babjarčík (Roman), 20. Živčák (Koleno), 26. Štupák (Rusnaček), 30. Frivaldský (Tulka), 44. Urban (Pacola), 48. Záleš (Roman), 50. Záleš (Roman), 58. Štupák (Letkovský) – 3. Kubala, 14. Bolek (Kubala), 19. Maslan (Babečka), 33. Jakubjak, 50. Čajka

Vylúčenia: 1:0. Presilovky: 0:1. Rozhodcovia: Roba, Krivda.

Falcons Stará Ľubovňa – Žatva 90 Dolný Kubín 9:5 (3:2, 1:2, 5:1)

Góly: 2. Šatala, 12. Roman (Záleš), 19. Živčák (Letkovský), 30. Rusnaček (Živčák), 33. Záleš (Šatala), 48. Šatala (Letkovský), 49. Krajňák (Jakubčo), 59. Urban (Frivaldský), 60. Rusnaček (Šatala) – 5. Huba, 8. Huba, 22. Kubačka, 30. Grega, 36. Kubačka

Vylúčenia: 0:2. Presilovky: 1:0. Rozhodcovia: Kiraly, Lukáč.

Zostava Falcons: Školský, Pacola – Letkovský, Štupák, Hudák, Koleno, Tulka, Frivaldský, Babjarčík, Rusnaček, Živčák, Roman, Šatala, Krajňák, Jakubčo, Záleš.

Tréner: Jaroslav Šimko.