Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Víťazstvo Falcons v derby zápase !

Už v druhom súťažnom zápase sezóny 2021/2022 v 1. florbalovej lige postavil žreb proti sebe jediných zástupcov z východného Slovenska. Spišská Nová Ves hostila tím Falcons Stará Ľubovňa, a tak v sobotu 18. septembra 2021 sa hralo prvoligové východoslovenské derby.

Tak ako domáci Young Arrows aj hosťujúci Falcons v úvodnom zápase sezóny prehrali v Detve o šesť gólov, a tak išlo v derby o prvé ligové body. Jasným favoritom duelu bolo domáce mužstvo. Veď ešte v minulej sezóne hralo extraligu a jeho hráči majú oveľa viac skúseností ako hráči mužstva zo Starej Ľubovne. Hráčov Falcons môžeme brať ešte ako nováčikov, pretože v prvej lige odohrali doteraz iba päť zápasov (štyri v sezóne 2020/2021 a jeden v sezóne 2021/2022).

Návrat do zostavy

Pred zápasom sa do zostavy Falcons vrátili po uzdravení Jakub Živčák a Dávid Rusnáček. Premiéru v ľubovnianskom drese absolvuje v zápase aj čerstvá posila zo Sabinova Jakub Letkovský. Mužstvo prvýkrát v súťaži malo aj nehrajúceho trénera Jaroslava Šimka. Už z toho je vidieť, že v priebehu dvoch týždňov, od prvého zápasu v súťaži vedenie mužstva pracovalo na posilnení tímu a my veríme, že sa to ukáže aj v pokračovaní náročnej súťaže.

Skvelý vstup do zápasu

Duel začal trojgólou smršťou Falcons, ktorého hráči strelili v priebehu 178 sekúnd tri góly a v 3. minúte bol zásluhou striel Urbana, ŽivčákaRomana stav 0:3! Domáci sa zo šokujúceho úvodu trochu otriasli a znížili na 1:3 a po štvrtom góle Falcons, ktorý strelila ich nová posila Letkovský, aj na 2:4.

Jakub Letkovský získal loptu na vlastnej polovici, vytiahol na polovicu súpera a zakončil na bližšiu tyč. Potom sa hra upokojila, obidve
mužstvá spozorneli v obranných radoch. Aj preto sa na ďalší gól čakalo až na začiatok druhej tretiny, keď po 47 sekundách domáci znížili na 3:4 po smolnom teči brániaceho hráča. O minútu neskôr išli Falcons opäť do dvojgólového vedenia, keď sa druhým gólom v zápase presadil Roman po peknej výmene lopty s Urbanom. Hra sa opäť zrýchlila a výsledkom toho bol šiesty gól v sieti domácich. Ten strelil Živčák v 27. minúte po lakrosovej paráde spoza brány. Rýchla hra plne vyhovovala hráčom Falcons a aj preto neprekvapilo, že strelili ďalší gól – po zachytení lopty v obrannom pásme a ukážkovom brejku zvyšoval na 3:7 Jakubčo s číslom 10 na chrbte po nahrávke od Frivaldského. Až v 37. minúte prišlo prvé vylúčenie v zápase. Presilovku si zahrali hostia a zásluhou Štupáka ju aj využili. Bola to jediná presilová hra v zápase pre Falcons. Stav na tabuli bol po 40. minútach 3:8.

Lepší úvod do tretej tretiny mali domáci, ktorí po 22 sekundách znížili na 4:8. Presilovku si potom zahrali aj domáci, a nie jednu. S nimi sa akoby roztrhlo vrece, lebo domáci si ich zahrali rovno štyri! Tú prvú domáci nevyužili, ale druhú už áno a v 46. minúte bol stav 5:8. Potom hrali ešte dve, ale hráči Falcons už hrali obetavo, aby im dôležité prvé víťazstvo v súťaži neušlo. Zápas hráči Falcons úspešne doviedli do úspešného konca a aj keď ešte sekundu pred koncom inkasovali, tri body si z horúcej pôdy si domov odviezli. Výborný zápas za sebou mali viacerí hráči, na čele s Letkovským, ktorý do hry Starej Ľubovne priniesol tvrdosť v súbojoch ale aj prehľadnú rozohrávku. Skvelo kryl tri tyče Adam Školský.

Hráčom zápasu bol ale kapitán Hudák, ktorý obetavo blokoval množstvo striel súpera najmä v skvelo zahratých oslabovkách.

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Falcons Stará Ľubovňa 6:8 (2:4, 1:4, 3:0)

Góly: 3.10 Karaffa, 7.44 Lipčák, 20.47 Karaffa, 40.22 Wágner, 45.38 Slezák PH, 59.59 Karaffa – 1.33 Urban, 2.32 Živčák (Štupák), 2.58 Roman (Hudák), 6.20 Letkovský, 21.51 Roman (Urban), 26.48 Živčák (Rusnáček), 32.24 Jakubčo (Frivaldský), 37.36 Štupák (Šatala) PH

Vylúčenia: 1:4
Presilovky: 1:1

Rozhodovali: Roba, Lukáč.

Zostava Falcons: Školský, Pacola – Štupák, Letkovský, Hudák, Šatala – Rusnáček, Živčák, Babjarčík, Roman, Koleno, Frivaldský, Urban, Jakubčo, Krajňák

Tréner: Jaroslav Šimko.

Najbližšie sa Falconi predstavia už v domácom prostredí 2. a 3.10 proti mužstvám FBK Hornets Mútne a Žatva 90 Dolný Kubín.