Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Na úvod repríza s Detvou, 1, liga s viacerými zmenami

Letná príprava zbehla ako voda, a prichádza naša obľúbená časť roka – začiatok florbalových súťaží. Keďže sa posledné 2 sezóny kompletne neodohrali, a v pozastavenej vlaňajšej sezóne stihli Falconi odohrať v prvej lige len 4 stretnutia, hlad po zápasoch a víťazstvách je enormný.

Úvod v znamení reprízy vlaňajšej sezóny

Novú sezónu začneme podobne ako tu vlaňajšiu – súbojom s Detvou. Vymenili sa však domáce prostredia a tak čaká Falconov dlhá cesta pod poľanu do domáceho stánku DTF Team Detva Joxers.

Niektorí si určite pamätajú veľkolepé uvedenie 1. florbalovej ligy pod Ľubovnianským hradom. Ako už bolo spomenuté, 19.09.2020 to bola práve Detva, ktorá sa stala premiérovým súperom ľubovnianskích Falconov. Zápas vtedy dopadol lepšie pre skúsených hostí, ktorý si odniesli plný bodový zisk po výsledku 4:6. Za Falcons sa vtedy presadili 2x Roman, Rusnáček a Živčák.

Účasť dvoch z menovaných je stále otázna – Živčák si doliečuje zranenie z Pohára SZFB a Rusnáček je odcestovaný z dôvodov pracovných povinností. Na zozname absentujúcich je aj Ján Záleš a Andrej Babjarčík, čo znamená že Falconi nastúpia v oklieštenej zostave ktorú doplní o juniorov. Menovite by malo ísť o Jakuba Smoroňa, Mateja Hersteka a Martina Kovaľa, ktorí v príprave proti extraligovým mužstvám ukázali svoju kvalitu.

Zmenený počet účastníkov aj nové mená

Leto už bolo klasicky turbulentné a aj tento rok sme sa nevyhli rošádam s licenciami. Z extraligy sa rozhodli vystúpiť FBC 11 Trnava a Young Arrows Spišská Nová Ves, ktoré budú pôsobiť spolu s Falconmi v 1. lige. Dve voľné miesta po nich zaujali Žltý Sneh Košice a ŠK Victory Stars Dubnica, ktoré si tak skúsia najvyššiu slovenskú florbalovú súťaž.
 
Len pár dní pred začiatkom novej sezóny odstúpila zo súťaže ŠK SPU DFA Slávia Nitra a počet účastníkov sa tak zredukoval na 13. Práve Nitra mala byť našim úvodným súperom v lige, ale pre jej odstúpenie budú zápasy proti nitre naradené voľným dňom. Falconi tak započnú sezónu o deň neskôr než ostatné mužstvá – v nedeľu 5.9.2021

Zmeny v kádri Falcons

Ako už bolo spomenuté vyššie, v mužskom kádri Falcons budú po novom pôsobiť aj juniori Smoroň, Kovaľ a Herstek. Naopak, z Falconov odchádzajú košickí ‚legionári‘ Vasiľ, Horváth a Ševc. Prví menovaní – Patrik Vasiľ sa rozhodol v kariére pokračovať v extraligovom ATU Košice, zatiaľčo budúcnosť Horvátha a Ševca ešte nie je úplne vyriešená. Všetkým ďakujeme za odvedenú prácu v klube a mnoho zážitkov ktoré sme spolu mohli prežiť.

V rámci striedavých štartov bude v FBC Mikuláš Prešov pôsobiť Matúš Štupák a po doliečení zranenia a návratu na palubovky aj Jakub Živčák. Záujem prišiel aj od extraligového nováčika z Košíc, v ktorom by mali taktiež v rámci striedavých štartov pôsobiť Maroš Jakubčo, Patrik Koleno a Adam Školský.

Obmedzenia v domácej hale

Podľa pôvodného rozpisu sme mali 18.9.2021 nastúpiť na domácej pôde proti našej ‚dvojičke‘ zo Spišskej Novej Vsi. Keďže ale v našej domácej hale na Tehelnej ulici stále prebieha rekonštrukcia malej haly a šatní, zápas sme boli nutený preložiť resp. si vymeniť organizáciu zápasov. Zápas proti bývalému extraligistovi sa teda odohrá 18.09.2021 o 14:00 v športovej hale v Spišskej Novej Vsi.