Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi sa v prvom dvojzápase florbalového pohára predstavia proti extraligovému FK Florko Košice​

Po dlhých 290tich dňoch pocítia Falconi opäť vôňu súťažného zápasu. Nebude to však ligový zápas, na aké sme zvyknutý. Slovenský zväz florbalu na čele s klubmi sa rozhodol ako „kompenzáciu“ za zrušenú sezónu zorganizovať novú letnú súťaž – Pohár SZFB.

10 účastníkov - 1 cieľ

V premiérovom pohári SZFB mužov sa proti sebe postaví 10 celkov. Z regionálnych druhých líg to budú FBC Páv Piešťany, FBK AS Trenčín ‚B‘ a Dragons Hlohovec. Z prvej ligy sa okrem Falconov prihlásila aj Devils Čadca. Najviac účastníkov bude z našej najvyššej súťaže, menovite AS Trenčín ‚A‘, Tsunami Záhorská Bystrica, ŠK Lido Prírodovedec, ATU Košice a náš najbližší súper FK Florko Košice.

Systém súťaže je podobný tomu ktorý môžme vídať vo futbalovej Lige Majstrov. Mužstvá z nižších súťaží proti sebe odohrajú kvalifikáciu / 1. kolo, ktorého víťaz sa predstaví v druhom kole proti Tsunami Záhorská Bystrica resp. ŠK Lido Prírodovedec. O miestenku sa teda pobijú FBC Páv Piešťany proti Dragons Hlohovec a Devils Čadca proti FBK AS Trenčín ‚B‘. V druhom kole na seba s istotou narazia FBK AS Trenčín ‚A‘ proti ATU Košice a Falcons proti FK Florko Košice. Víťazi zápasov druhého kola sa stretnú v jednokolovom play off ‚Final Four‘ a následnom boji o víťazstvo / boji o 3. miesto. Final four bude prebiehať počas jedného víkendu.

Po dlhej dobe na domácej palubovke

Falconi odohrajú zápas na domácej palubovke po dlhých 304 dňoch. Vynútená pauza spôsobená COVID pandémiou im ale neubrala na eláne, naopak, všetci hráči sa tešia na zápolenia proti extraligovým celkom. Anulovaná sezóna prvej ligy v ktorej stihli Falconi odohrať len štyri zápasy síce mrzí, avšak Pohár SZFB aj ďalšie letné turnaje sú aspoň malou florbalovou náplasťou. Do karát Falconom však nezahrala aktuálne prebiehajúca rekonštrukcia malej športovej haly spojená s rekonštrukciou šatní. Vďaka dobrej vôli klubu FK Florko Košice však nakoniec bude možné odohrať zápas v ŠH Tehelná, aj napriek absencií šatní, aj za prítomnosti divákov.

FK Florko Košice

FK Florko Košice patrí medzi najstaršie florbalové kluby na Slovensku. Jeho vznik sa dátuje od roku 2004 a v roku 2005 prekonalo magickú métu 100 členov. Klub z metropoly východu od počiatku svojej existencie pozbieral nespočetne veľa ocenení vo všetkých kategóriach. Mužská kategória je pravidelným účastnikom extraligy už od roku 2005. Odvtedy si z nej dovedna odniesli 8 medajlí – 2x bronz (2008, 2020), 5x striebro (2009, 2010, 2012, 2016, 2018) a 1x zlato (2014). Najpamätnejšie je zrejme Košické finále s odvekým mestským rivalom ATU Košice zo sezóny 2015/2016.

8 medajlí v jednom balení

Medzi najskúsenejších hráčov Košického Florka patrí Lukáš Blaško. 34 ročný robustný obranca pôsobí celu svoju karíeru v košickom Florku. V  extralige odohral v oranžovo-čiernom drese 16 kompletných sezón čo činí dokopy viac než 400 zápasov, z ktorých má kompletnú medajlovú zbierku. K mnohým extraligovým štartom pridal aj tie reprezentačné – v reprezentácií debutoval v roku 2005 vo veku 18 rokov a pôsobil v nej až do roku 2012. Reprezentačný dres naposledy obliekol v roku 2016 v prípravnom zápase. V súčasnosti je stále aktívnym hráčom a taktiež aj predsedom ligovej komisie SZFB.

 

Tréner Štupák : Na súboje sa tešíme

Po ohromne dlhej dobe budeme môcť konečne nastúpiť na súťažný zápas. Veľmi nás mrzí zrušená sezóna aj nevôľa mužstiev dohrať ju pozmeneným systémom, avšak zároveň nás teší alternatíva v podobe pohára. Súboje proti extraligovým celkom budú mať úplne inú úroveň a dokonale nás pripravia na nasledujúcu sezónu. Od uvoľnenia opatrení pravidelne trénujeme, ladíme systém a teraz to konečne môžme pretaviť do praxe v súťažnom zápase. Čaká nás tím extraligového Florka, ktorý je určite v tomto súboji favoritom. Na oba zápasy sa už veľmi tešíme a budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok. Obzvlášť sa tešíme na náš domáci zápas, ktorý budeme môcť odohrať aj s prítomnosťou divákov.