Menu Zavrieť

Falconi sa z tripu vrátili s troma bodmi

Falconi majú za sebou úvodný trip a premiéru na ihriskách súperov v prvej florbalovej lige. V sobotu 3.10.2020 sa predstavili proti . Falconom sa na západe republiky darilo, a do tabuľky si pripísali prvé body v prvej lige.

FBK Harvard Partizánske 2:11 Falcons Stará Ľubovňa

Falconi si v úvodnom zápase tripu vyskúšali zrejme najväčšiu palubovku v súťaži v Partizánskom. Tretie najofenzívnejšie mužstvo minulej sezóny od úvodu predvádzalo vysoké napádanie, no Falconi si rozohrávku postrážili a odolali tlaku súpera. Od začiatku sa hra prelievala zo strany na stranu, a boli to práve Falconi ktorý sa presadili ako prví – po úniku nahrával Vasiľ do veľkého bránkoviska kde sa najlepšie zorientoval Šatala a z blízka prekonal brankára domácich. Napriek strelenému gólu bola hra na oboch stranách vyrovnaná a Partizánske aj naďalej napádalo a hrozilo z protiútokov. To dokázali domáci pretaviť v gól v polovici 1. tretiny keď skóre vyrovnal Takács. Misky váh preklonil na ľubovniansku stranu v presilovej hre Vasiľ po asistencií od Rusnáčeka. Prvá tretina viac gólov nepriniesla a tak sa šlo do šatní za stavu 1:2 pre hostí.

Druhá tretina sa začala lepšie pre Falconov, lavička Partizánskeho dostala dvojminútový trest za zdržovanie hry, Falconom sa však v tejto presilovej hre gól streliť nepodarilo. Dlho sa hral vyrovnaný florbal, šance pribúdali na oboch stranách. Druhú ponúknutu presilovú hru v druhej tretine však už Falconi využili, vyhodenú loptu zachytil Rusnáček ktorý nahral Šatalovi na jeho druhý gol v stretnutí. Po piatich minútach hry sa Staroľubovňania tešili opäť, Vasiľ zachytil rozohrávku v strede ihriska a poslal loptu na Romana ktorý sa z úrovne veľkého bránkoviska nemýlil a prekonal brankára hostí. Necelých 20 sekúnd po vhadzovaní sa hostia tešili opäť, do brejku sa dostal Šatala s Romanom, a druhý menovaný jednou rukou elegantne obišiel obrancu aj brankára domácich a zakončil do prázdnej brány. Po druhej tretine tak na tabuli svietilo skóre 1:5.

Do tretej tretiny vstupovali Falconi s cieľom dotiahnuť súboj do víťazného konca bez zdramatizovania zápasu. To sa im darilo od prvej minúty,  Roman zachytil odrazenú loptu po Šatalovej strele a zavŕšil tak hattrick. To ale hostí nakoplo, a svoju zvýšenú aktivitu pretavili vo svoj druhý gól – 2:6. Prišla teda opäť rada na náš gólostroj – ku slovu sa opäť dostal Roman ktorý vrátil Falconom späť 5 gólový náskok, keď dokázal opäť jednou rukou z otočky prekonať obrancu aj brankára domácich. Zahanbiť sa nenechali ani ostatný hráči, Štupák našiel prihrávkou cez celé ihrisko Vasiľa ktorý sa blafákom zbavil brankára a zakončoval do odkrytej brány – 2:7. Partizánske však v aktivite nepoľavovalo, Falconi sa však prezentovali skvelou defenzívou. Chybu hostí v rozohrávke potrestal Roman – už tradične jednou rukou prekonal bezmocného brankára hostí. Kuriózny prvý gól strelil Ševc, ktorý si prevzal Šatalovu nahrávku, chcel prihrávať na Romana, trafil ale hokejku hráča domácich a lopta sa odrazila do brány. Pomyselnú bodku v stretnutí dal Rusnáček do poodkrytej brány po skvelej asistencií Živčáka. V závere zápasu si ešte Falconi vyskúšali hru v oslabení po vylúčení za príliš veľa hráčov na hracej ploche, zmenu skóre však už nepripustili a po jednoznačnom výsledku 2:11 si tak pripísali prvé body do prvoligovej tabuľky.

Góly : Roman 5, Šatala 2, Vasiľ 2, Ševc, Rusnáček
Asistencie : Vasiľ 3, Rusnáček 2, Hudák, Šatala, Živčák

Fbo Žochár Topoľčany 3:2 Falcons Stará Ľubovňa

Na druhý deň sa Falconi predstavili na palubovke topoľčianských Žochárov. Čakal ich odlišný súper, a po vyhranom zápase v Partizánskom sa museli koncentrovať plne na svoj výkon. Od prvej minúty sa hral veľmi vyrovnaný florbal, taktovku pod zápasom po zhruba polovici prvej tretiny prevzali Falconi z čoho dokázali skórovať – po žabke od Štupáka zakončil bejzbalovým spôsobom Rusnáček. Topoľčany vo svojej hre nepoľavovali a zápas priniesol niekoľko oku lahodiacich akcií na oboch stranách. Po faule Barantala mali dokonca Falconi k dispozícií presilovú hru, pozorne brániace Topoľčany však zmenu skóre nepripustili. Naopak, po skončení presilovky dostal prihrávku Lukáš Kráľ ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal tak priebeh stretnutia. Ani nie o minútu neskôr sa domáci radovali opäť, Timotej Smutný po krose od Kráľa zvýšil na 2:1. Ku koncu tretiny bol za hostí vylúčený Vasiľ a Falconi tak do druej tretiny nastupovali v oslabení.

Topoľčiansku precíznu presilovú hru však Falconi bojovne ubránili a pokračovalo sa v rýchlom florbale so šancami na oboch stranách. Topoľčany hrozili najmä zo smrtiacich protiútokov, strely dominantného tria Tomaškovič – Kráľ – Smutný však zlikvidoval Adam Školský. Na bekhendovú dorážku Daňa však bol už prikrátky, a Falconi museli doťahovať už dvojgólové manko. Náskok domácich skresal Štupák, ktorý po prehľadne rozohranej štandardke dorazil strelu Živčáka, a znížil na 3:2. Necelé 2 minúty do konca tretiny však prišlo prísne vylúčenie Hudáka na 5 minút za nedovolené bránenie, čo Falconom výrazne sťažilo cestu za troma bodmi. Staroľubovňania však likvidovali strelecké pokusy Žochárov, a zmenu skóre nepripustili.

Do tretej tretiny si Topoľčany preniesli bezmála tri minúty presilovej hry, nedokázali ich však zúžitkovať. Falconi hýrili aktivitou, a domácemu brankárovi neraz pomohla bránková konštrukcia. Azda najväčšiu šancu mal Štupák ktorý ušiel do brejku s Rusnáčekom, na krosovú prihrávku odpovedal strelou z prvej ktorá ale minula bránu. Topoľčany neuberali z plynu, Falconi sa všemožne snažili prekonať skvelo chytajúceho brankára Mitalu, ale chýbalo im šťastie v zakončení. Pri záverečnom powerplay sa im podarilo súpera zatlačiť na vlastnej polovici, gól sa im ale už streliť nepodarilo. Tri body tak ostali v topoľčianskej TIS aréne.

Góly : Rusnáček, Štupák
Asistencie : Štupák, Živčák

Falconi sa však nemajú za čo hanbiť, podarilo sa im vybojovať prvé body v prvej lige a na palubovkách Partizánskeho a Topoľčian zanechali viac než sympatický výkon čo vyzdvihli nielen naši súperi, ale aj hrajúci tréner Matúš Štupák v rozhovore pre SZFB.

Oba zápasy hodnotím pozitívne aj napriek jednej prehre. Proti Partizánskemu sme boli veľmi efektívni, vedeli sme si vypracovať množstvo šancí, ktoré sme dokázali zužitkovať. Počas celého zápasu sme boli plne koncentrovaní a hrali sme svoju hru, čo pramenilo víťazstvom. V súboji s Topoľčanmi to bolo o jednom góle. Spravili sme chyby, ktoré Topoľčany potrestali gólom, naopak my sme svoje šance zahodili a v závere sme už nedokázali vyrovnať .

Naša “dvojička” Žltý sneh Košice si počínala podobne, avšak s diametrálne odlišným výsledkom – v sobotu podľahli Topoľčanom vysoko 14:4 a v nedeľu vybojovali v posledných minútach zápasu výhru nad Partizánskym 5:7.  Práve Žltý sneh Košice bude najbližším súperom Falconom – 17.10.2020 o 14:00 proti sebe tieto dve mužstvá v košickej Multihale.