Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falcons Stará Ľubovňa postúpili do M1

Písal sa dátum 27.3.2020 a bol to spočiatku len obyčajný štvrtkový večer. Falconi mali práve spločný videohovor v týchto vírusových časoch a pripomínali si najkrajšie momenty sezóny. 5 minút pred jedenástou večer jednému hráčovi , ktorý sa taktiež účastnil „videokonferencie“ zavibroval telefón. Bola to správa na zväzovej stránke nesúca titulok „Všetky súťaže SZFB predčasne ukončené!“. V momente všetkých oblial studený pot, keďže hrozila anulácia sezóny. Ako sme ale čítali riadok za riadkom, slovo za slovom, vyplývalo z toho jediné.

„V regionálnych súťažiach v kategóriách muži a juniori sa určuje konečné poradie podľa aktuálnej tabuľky k 27. 3. 2020.

Zrušené sú aj kvalifikácie o postup do 1. ligy mužov a extraligy juniorov. Družstvá, ktoré majú právo podľa konečného poradia hrať tieto kvalifikácie, budú mať právo prihlásiť sa v sezóne 2020/21 do súťaže 1. ligy mužov, resp. extraligy juniorov.“

Nastal obrovský výbuch radosti, aj v neskorú nočnú hodinu vyzváňali telefóny a táto radostná správa sa šírila rýchlosťou svetla. V momente sa viacerí Falconi pripojili do videochatu a začali sa provizorné oslavy. Nikomu sa nechcelo veriť, že je to skutočné. Najmä kvôli faktu, že vytúžený postup neprišiel na palubovke, ale od zeleného stola.

Postupne si to začali všetci uvedomovať. Cieľ je splnený. Falcons Stará Ľubovňa bude hrať druhú najvyššiu celoslovenskú súťaž. Po roku sa tak opäť stretneme s Floorball Academy Prešov, ktorý žiaľ vplyvom opatrení prišiel o účasť v semifinále, keď vo štvrťfinále zdolal FBK Harvard Partizánske 3:1 na zápasy. Po základnej časti obsadil 4. miesto a ako jediný zdolali lídra súťaže a od novej sezóny už extraligistu – FBC 11 Trnava. Spoločne s Falconmi postúpili aj víťazi resp. mužstvá umiestnené na 1. mieste z ostatných regiónov – za Bratislavský je to CAPITOL Floorball Team vedený bývalým extraligistom a hráčom ATU Košice Adriánom Szabóm, za západný región to je ŠK Ice Players Sereď ktorá bola vo finále Play Off spoločne s FK AS Trenčín Dragons Trenovec „B“, čo je B mužstvo extraligového AS Trenčín. Zapeklitá situácia ale nastala v stredoslovenskom regióne, kde rozdiel medzi prvým (Žatva 90 Dolný Kubín) a druhým mužstvom (FBK Hornets Mútne) bol len jednobodový rozdiel. Mrzieť môže najmä fakt, že tieto mužstvá mali pred sebou vzájomný rozhodujúci zápas. Právo prihlásiť sa do M1 však napokon pripadlo mužstvu Žatva 90 Dolný Kubín.

Keďže z prvej ligy vypadli 2 mužstvá – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline umiestnená na 12. mieste a FbC Predator Sabinov umiestnený na 11. mieste a právo prihlásiť sa majú 4 mužstvá, M1 sa bude pravdepodobne rozširovať a dosť možné aj rozdeľovať na západnú a východnú divíziu. Model súťaže bude známy až po uzavretí prihlášok do súťaží. Situáciu môže zamotať ešte aj klub FBK Púchov, ktorý skončil v extralige na 11. mieste a mal bojovať v baráži o zotrvanie medzi elitou. Pár dní dozadu ale klub deklaroval nezáujem účastniť sa v extralige mužov a svoju licenciu ponúkol na predaj. Situácia bude preto ešte veľmi zaujímavá a na kompletný menoslov mužstiev ako jaj formát súťaže si ešte budeme musieť počkať.

Isté sú nateraz len 2 veci. Prvou je, že od budúcej sezóny budeme pôsobiť v celoslovenskej florbalovej súťaži. Každý gól, každý súboj a každá chytená loptička nás posunula ďalej, tam kde sme. Tou druhou vecou je to, že by to nebolo možné bez Vás. Bez spoluhráčov ktorí ťahajú jeden za druhého a fungujú ako perfektne namazaný stroj, bez súperov ktorí by nás nemotivovali pracovať na sebe a zlepšovať sa, bez sponzorov a partnerov ktorí nás zabezpečili materiálne aj finančne a najmä bez Vás fanúšikov, ktorí nás ženiete stále vpred, či už doma alebo na súperových palubovkách. Patrí Vám za to obrovské ďakujeme a tento postup je nielen naša zásluha, ale rovnako aj Vaša. Patrí Vám za to obrovské ĎAKUJEME.

 

Falcons Stará Ľubovňa

Čaká nás teda nová výzva, noví súperi, nové zážitky. Posúvame sa o úroveň vyššie a už teraz všetci poctivo makáme, aby sme spoločne ukázali že na to máme a že aj v Starej Ľubovni sa hrá kvalitný florbal. Chceme aj naďalej robiť dobré meno nášmu mestu, nášmu klubu a našim partnerom a sponzorom. No najmä chceme aj naďalej prinášať radosť Vám, najúžasnejším fanúšikom široko ďaleko

Matúš Štupák - FBC Mikuláš Prešov
Matúš Štupák

Matúš Štupák (Tréner Falcons) : V situácii, v ktorej sa nachádzame som toto rozhodnutie očakával a považujem ho za správne a spravodlivé. Účasť v celoštátnej prvej lige nás veľmi teší, bol to náš veľký cieľ, ktorý sa nám po 2 rokoch podarilo dosiahnuť aj keď trochu inou cestou ako sme si predstavovali. Je to odmena pre nás a pre našich fanúšikov, ktorí nás podporovali a hnali dopredu. Do Ľubovne sa nám po dvojročnom snažení podarilo dostať 2. najvyššiu súťaž ktorá je svojou kvalitou divácky veľmi atraktívna. Verím, že sa v našom regióne bude tešiť veľkému záujmu verejnosti. Bude to pre nás veľká výzva, máme pred sebou ešte obrovské množstvo práce ak chceme byť rovnocenným partnerom v M1ke. Prvoligové kluby sú kvalitatívne ďaleko popredu oproti druholigovým a budeme sa na to musieť pripraviť.

Dominik Hudák (Kapitán mužstva) : Tak sezónu sme chceli určite ukončiť regulérne na ihrisku a tešiť sa tak z postupu priamo na palubovke. Bohužiaľ je situácia aká je a dalo sa očakávať predčasné ukončenie sezóny. Nič to ale nemení na tom, že postup sme si vybojovali sami svojimi výkonmi keďže sme z 13 zápasov prehrali iba 2 krát a máme 9 bodový náskok pred súpermi. Z mojej strany je to veľké zadosťučinenie a odmena ktorú som tak trocha sľúbil chlapcom keď som pred necelými dvoma rokmi prišiel k ním. V tedy som si ani nepomyslel že rok na to budem kapitánom tak skvelého tímu. Tuto úlohu v tíme beriem veľmi zodpovedne a prípadne úspechy či neúspechy tímu si veľmi pripúšťam a mám pocit zodpovednosti za cely tím. Preto som rad že sme si splnili naše športové sny a v tejto hre ideme do ďalšieho levelu.

Dominik Hudák

Jozef Šatala (Vedúci mužstva) : Od začiatku vzniknutej situácie som osobne veril že sa to ešte v nejakom režime dohrá. Ale deň za dňom tomu nenasvedčoval… Rozhodnutie ma prekvapilo, ale vzhľadom na situácie v jednotlivých ligách je asi najrozumnejšie. Všade bolo po základnej časti alebo viacmenej rozhodnuté, s výnimkou stredu. Určite sa môžu niektoré kluby cítiť „ukrivdené“ ale verte nám ukrivdení sme aj my. Chýbalo by nám odohorať možno 1 zápas a možno 3 aby sme mohli oslavovať SPOLU na ploche SPOLU s fanúšikmi. A myslím si že, či hráči, či naši sponzori a aj naši fanúšikovia sa na to tešili. Nevadí, taký je život a vie sa rýchlo zmeniť zo dňa na deň. Hlavné je, nech to máme čím skôr za sebou aj preto sa teraz musíme všetci správať zodpovedne ! Chceli by sme len poďakovať všetkým tým ktorí nám akokoľvek pomohli s organizáciou, finančne a hoci aj klikom na stránke. A jedno vďaka najmä ľudom ktorí pravidelne alebo aj na 1 sekundu prišli do MŠH na náš zápas. Teraz nás čaká neporovnateľnejšie náročnejšia sezóna zo všetkých hľadísk. A opäť už teraz na nej pracujeme a urobíme čo najviac bude v našich spoločných silách.