Menu Zavrieť

Falcons deklasovali Sabinov a potvrdili prvé miesto

Tím Falcons Stará Ľubovňa

Florbalisti Starej Ľubovne deklasovali svojho súpera a poslali ho domov s debaklom 21:5. Za Falcons sa presadili až trinásti strelci gólov. Aj napriek vysokému víťazstvu však v kabíne Falconov nevládla spokojnosť.

Bleskový úvod

Ešte pred začiatkom zápasu hrajúci tréner Štupák prízvukoval svojím zverencom aktivitu a plnú sústredenosť už od prvej minúty zápasu. Prvá formácia v zložení Rusnáček – Živčák – Dudiak preto nezaháľala, a po 10tich sekundách od úvodného hvizdu skóroval Rusnáček po asistencií Dudiaka. Neubehla ani prvá minúta stretnutia, a predátori vyťahovali zo svojej brány loptičku už druhý krát – tentokrát sa presadila druhá formácia keď zakončoval Šatala. Ku slovu sa dostala aj tretia formácia, ktorá si “vyťukala” obranu predátorov, k odrazenej lopte sa dostal Jakubčo ktorý z otočky zakončoval, no tentokrát už zasiahol Šimon Roba a nedovolil zvýšenie skóre. Predátori mierne zvýšili obrátky, ale boli to Falconi ktorí mali loptičku na svojich hokejkách, a sústavne ohrozovali hosťujúcu bránu. Hostia hrozili z protiútokov, čo sa im vypomstilo keď skóroval Hudák po rýchlom brejku a doprial nášmu brankárovi Reľovskému bodový zápis v podobe asistencie. Falconi sa neuspokojili s výsledkom, a v 7. minúte zvýšil Ján Záleš na 4:0. Sabinov márne hľadal recept na obranu Falconov, domácim florbal chutil a dávali to najavo aj na ihrisku. Réžiu prevzala naša druhá formácia ktorá v priebehu siedmich minút pridala ďalšie tri góly – presadil sa Šatala a hattrick zavŕšil Ján Záleš gólom na 7:0. Už to vyzeralo na čisté konto, Sabinov však dokázal využiť domácu stratu lopty v útočnom pásme a z protiútoku sa presadil hosťujúci Pribol. Falconi mali ešte ku koncu tretiny možnosť presilovej hry, avšak po strate lopty na osi ihriska to boli práve Sabinovčania ktorí sa radovali z gólu vo vlastnom oslabení. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 7:2.

Do druhej tretiny vstúpili Falconi až príliš svižne čo využili Sabinovčania na ďalší protiútok ktorý pramenil do gólu na 7:3. Zlepšili aj pohyb a krytie hráčov, čo značne sťažovalo Falconom zakončovanie. Prekliatie hosťujúcej brány sa podarilo odstrániť až Šatalovi v 9. minúte na ktorého plynulo naviazala 3. formácia a po výmene loptičiek na trase P. Záleš – Jakubčo – Krajňák – Genčur sa Falconi radovali už z 9. streleného gólu. Zahanbiť sa nedala ani prvá formácia, Hudák našiel krosovou nahrávkou Dudiaka ktorý z prvej nechytateľne zakončil do protiľahlého rohu brány. Z následného buly profitovali Sabinovčania, keď sa strelou od polovice ihriska prezentoval Kovalík a prekonal Reľovského.

Trend ktorá druhá formácia započala v 1. tretine sa snažili dobehnúť zvyšné dve v tej druhej, a po tandémovej výmene loptičky zakončoval Koleno a zvyšoval už na 11:4. Nezaháľala ani prvá formácia, keď sa 32 sekúnd po tom presadil Živčák po asistencií od Rusnáčeka.
Následná rošáda Krajňáka s Dudiakom mala za výsledok oživenie hry 3. formácie, ktorá si dokázala vypracovať zopár oku lahodiacich akcií. Zúžitkovať sa ju podarilo už v druhom striedaní Jakubčovi ktorý si narazil loptičku s Dudiakom a dosiahol tak prvý strelený gól v sezóne. Rovnako ako Dudiak v 3. formácií, zaúradoval aj Krajňák v tej 1. a 3 minúty a 14 sekúnd pred koncom zvyšoval na 14:4. Sabinov si 5 sekúnd pred koncom svojou aktivitou vybojoval trestné strieľanie, Reľovský však dokázal zneškodniť pokus Pribola.

Za stavu 14:4 sa tréner rozhodol pre zmenu brankárov. Priestor na zbieranie skúseností dostal Kromka. Ako je známe, je náročné dostať sa do zápasu, keď dve tretiny len zo striedačky sledoval prácu staršieho kolegu. Bol to Kromka, ktorý inkasoval prvý gól v poslednej časti. Strela Angeloviča mu prešla okolo prednej tyče. Avšak, od tejto chvíle 15 ročný stredoškolák nepustil za svoj chrbát jediný pokus.

Kanonádu v treťom dejstve odštartoval Genčur, ktorého v priebehu piatich minút nasledovali Jakubčo, Peter Záleš a Rusnáček. Domácim však florbal chutil a tak pridali ešte ďalšie góly. Presadil sa Roman po spolupráci s Zálešom mladším, neskôr Dudiak. Posledný pomyselný klinec zabil do sabinovskej rakvy Štupák.

Falcons sa tak aj naďalej nachádzajú na čele ligy s náskokom deviatich bodov na Kežmarok, na pôde ktorého sa predstavíme už 15 marca.

K zápasu sa vyjadril hrajúci tréner Matúš Štupák: Cieľ sme splnili, 3 body ostali doma, ideme ďalej do ďalšieho zápasu. Výsledok 21:5 netreba preceňovať aj keď je pre nás doposiaľ najvyšším dosiahnutým výsledkom. Odráža hlavne kvalitatívnu úroveň kádra s ktorým súper dnes nastúpil proti nám. Napriek dosiahnutému výsledku, v zápase bolo mnoho negatív, ako najväčšie vnímam inkasovanie gólu vo vlastnej presilovke a taktiež systémove nedostatky. Do ďalších zápasov máme na čom pracovať.

Falcons Stará Ľubovňa 21:5 FBC Predator Sabinov "B"

Góly : Ján Záleš 3, Šatala 3, Dudiak 2, Rusnáček 2, Genčur 2, Jakubčo 2, Roman, Hudák, Krajňák, Živčák, Koleno, Štupák, Peter Záleš
Asistencie : Dudiak 4, Hudák 4, Ján Záleš 3, Krajňák 3, Roman 2, Rusnáček, Živčák, Šatala, Reľovský

Vylúčenia : 2:1
Presilové hry : 0:0

Zostava Falcons : Reľovský, Kromka – Koleno, Hudák, Štupák, Čandík, P. Záleš Genčur – Rusnáček, Živčák, Šatala, Roman, Dudiak, Krajňák, J. Záleš, Jakubčo