Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Cesta na vrchol býva trnistá, ale ten výhľad stojí za to

Falconi majú za sebou 16. kolo VYM2. Dovedna odohrali 13 stretnutí pričom v 11tich sa tešili z víťazstva. Prehrať dokázali zatiaľ len vonku s Kežmarkom a na prešovskej palubovke proti rezerve extraligového Mikulášu Prešov. Až na tieto dva zápasy, Falconi potvrdzujú markantné zlepšenie oproti minulej sezóne. Koniec koncov, dokazujú to aj zápasové štatistiky. Kým v minulej sezóne mali Falconi priemer strelených gólov 8 / zápas, v súčasnosti je to 10.61.
Zlepšenie nastalo taktiež v defenzíve, kým minulú sezónu Falconi ukončili s priemerom 6.66 gólov / zápas, v tej súčasnej sezóne je to rovných 5 gólov na zápas , pričom odohrali dovedna viac než dvojitú porciu zápasov.

Za úspechom je tvrdá drina aj pevná partia

Úspech sa pri tom nerodil vôbec ľahko. Odhľadnúc od minulej sezóny, Falconi majú za sebou poctivú individuálnu aj spoločnú letnú prípravu. Chalanov neúspech z minulej sezóny o to viac nakopol, aby sme tu ďalšiu ukončili úspešne a aby sme splnili náš predsezónny cieľ – postup do celoštátnej M1.

Trénovala sa kondícia, trénovala sa palicová technika a postupne sa začal trénovať aj herný systém, presilovky a herná činnosť.

Zlepšenie bolo viditeľné od prvého zápasu, avšak, ani naši súperi nezaspali na vavrínoch. otvárací zápas proti Sabinovu sme však zvládli s prehľadom a to výhrou 4:10.

Prvá vážna skúška prišla o 2 týždne neskôr, v podobe zápasu proti Kežmarku. Dovtedy sa nám Kežmarok nepodarilo poraziť, keď sme v minulej sezóne s nimi doma remízovali 5:5 a v odvete prehrali 6:1. Motivácia bola o to väčšia, a aj napriek nepríjemnej brankárskej situácií pred zápasom, sa dokázali Falconi zomknúť a Kežmarok porazili 7:6.

V neznámych michalovských vodách

Falconi začali teda novú sezónu rozprávkovo, no pred nimi bola dosiaľ nepreskúmaná časť florbalovej mapy – Michalovce, ktoré vypadli z M1. Keďže išlo o bývalí prvoligový klub, vedený bývalím reprezentantom Branislavom Sokirkom, Falconi cestovali na Juh Slovenska plný očakávaní a so zdravým rešpektom k súperovi. Falconi však opäť ukázali že ťahajú za jeden povraz, a dokázali značne oslabené Michalovce poraziť presvedčivo 5:14.

Môj dom - môj hrad !

Falconom sa dovedna „nepodarilo“ v domácom prostredí prehrať. Držia si úctyhodnú bilanciu 8-2-0 a súperom na domácej palubovke body podarovali zatiaľ dvakrát – v oboch prípade to bolo ešte v minulej sezóne keď si body rozdelili najskôr s Kežmarkom (5:5) a následne aj už teraz s prvoligovým Floorbal Academy Prešov (9:9).

Odvtedy však z Ľubovnianskej palubovky neodišiel ani jeden bodík, čo je tiež výsledkom tvrdej práce nielen na trénigoch, ale aj mimo nich. Všetci členovia mužstva vrátane svojich skalných fanúšikov, ktorých bádať aj na vonkajších zápasoch žijú florbalom, a pomaly ale isto privádzajú Starú Ľubovňu do čoraz väčšieho povedomia florbalovej verejnosti nielen v našom okrese. Samozrejme, nič z toho by nebolo možné nebyť našich skvelých partnerov, ktorí nám zabezpečujú chod klubu a materiálne vybavenie.

Základom je pevná partia

Bezpochyby najväčšou silou nášho mužstva je jednota. Chalani spolu fungujú nielen na palubovke, ale aj mimo ihriska čo vnáša správnu atmosféru a chémiu do mužstva. Ťaháme jeden za druhého, a spoločne si plníme náš sen – postup do M1. Zúčastňujeme sa taktiež mnohých turnajov kde taktiež trávime spolu čas a stmeľujeme partiu. Výsledkom tohto procesu je súdržnosť a vzájomná motivácia, ktorá hrá kľúčový faktor pri dôležitých zápasoch.

Príde vytúžený postup?

Ako zvykne hovoriť náš Jozef „Džusko“ Šatala : „Pred nami sú ešte dve zákruty..“ Týmito pomyselnými zákrutami je výhra M2 v našom regióne a následne úspešná kvalifikácia o M1, ktorú hrajú víťazi jednotlivých regiónov. Aktuálne už je potvrdený CAPITOL Floorball Team z Bratislavskej M2 ktorý zdolal vo finále FBC Dragons Ružinov Bratislava 2:0 na zápasy. V západnej M2 aktuálne vrcholí finále play-off medzi ŠK Ice Players Sereď a FK AS Trenčín Dragons Trenovec „B“. V stredoslovenskom regióne je na 14.3 naplánované predposlené kolo stredoslovenskej M2, kde sa stretnú vo vzájomnom zápase prakticky už jediný ašpiranti na postup – FBK Hornets Mútne a Žatva 90 Dolný Kubín , ktorý by mal rozhodnúť o postupujúcom.

O deň neskôr, 15.3.2020 o 18:00 v ŠH Focus + v Kežmarku, sa medzi istých postupujúcich môže zaradiť aj náš klub Falcons Stará Ľubovňa. Ak sa nám podarí vyhrať tento zápas, bez ohľadu na výsledok zvyšných zápasov by sme sa stali istým víťazom východoslovenskej M2, a zaručili si tak účasť v kvalifikácií o M1 ktorá sa za predpokladu prihlásenia sa mužstiev uskutoční od 24.4.2020 do 26.4.2020.

Falcons

Ďakujeme každému jednému fanúšikovi, každému jednému partnerovi a každému jednému hráčovi za to, že môžeme byť tam kde sme. Bez vás by sme to nezvládli. Hoc to bola trnistá cesta, už teraz ten výhľad stojí za to. A spoločne s vami chceme ísť vyššie a vyššie.

ĎAKUJEME!

Juraj Paluba, Daniel Štancel, Michal Reľovský, Kristián Kromka, Matej Fedorek, Jozef Šatala, Jozef Frivaldský, Kevin Glevaňak, Patrik Koleno, Matúš Štupák, Peter Záleš, Dominik Hudák, Ján Záleš, Michael Krajňák, Pavol Pompa, Jakub Živčák, Andrej Babjarčík, Christián Vaľko, Daniel Dudiak, Maroš Jakubčo, Dávid Rusnáček, Jakub Roman, Tomáš Jancura, Michal Mezeš, Martin Genčúr, Roland Urban, Patrik Chromý, Jakub Smoroň, Adam Kmeč, Timotej Nadzam, Dominik Aftanas, Matej Herstek, Martin Kovaľ, Andre Bujňák, Stanislav Hnatkovič, Rastislav Magera, Matej Repka, Tobias Paučula, Tomáš Malý, Juraj Pištej, Vladimír Pacola, Timotej Haničák, Richard Lang, Samuel Huba, Jakub Sás, Róbert Čandík, Samuel Matfiak, Juraj Matfiak