Menu Zavrieť

Falcons zvládli odvetu proti extraligovej rezerve

Ľubovňa sa proti Prešovu potrápila. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že výsledok 11:5 je jednoznačný, v skutočnosti to tak nevyzeralo.

Podarená druhá tretina nám zabezpečila body

Už tradične, začiatok prvej tretiny bol nevýrazný z oboch strán. Ani jeden z tímov si v úvode nevypracoval veľké šance. Falcons sa snažili veľa zakončovať, ako nám pred zápasom naordinoval tréner, no väčšina pokusov končila na blokoch postavených Prešovčanmi. Prvý gól stretnutia a zároveň jediný gól prvej tretiny prišiel necelých 6 minút pred jej koncom, keď Lackner pohodlne upratal dorážku po strele Komínka za chrbát Pacolu.

Nespokojnosť domáceho trénera vyústila do zmeny systému. Do druhej tretiny vstúpili domáci s chuťou niečo so zápasom zrobiť. Už od úvodných minút bolo vidieť zlepšený pohyb. K vyrovnaniu sa dostal kapitán Hudák, ktorý prestrelil všetkých hráčov aj gólmana hostí a jeho pokus sa zastavil až v sieti tesne pod vrchnou žrďou. Štyri minúty na to už ukradol vedenie pre dravcov zo severu Spiša Živčák, ktorý po prihrávke od mantinelu od Romana umiestnil strelu k bližšej tyči. Na 3:1 upravoval mladší z bratov Zálešovcov, ktorý do brány sklepol strieľanú prihrávku od Šatalu.

Posledný gól v prostrednej časti už bol o niečo kurióznejší. Štupák vyslal Živčáka dlhým oblúkom až do rohu súpera, on sa otočil, zbavil brániaceho hráča a z poza brány hľadal prihrávkou nabiehajúceho Rusnáčeka. Jeho prihrávka však bola zblokovaná hosťujúcim obrancom, ktorý si ju nešťastne vrazil do vlastnej brány. Falcons druhú tretinu zvládli a do šatní sa šlo za stavu 4:1.

Do tretieho dejstva šli domáci s jasnou víziou – navýšiť náskok. Tento plán začal vyzerať ako zmarený hneď tri minúty po štarte tretiny. Genčur nepresne prihral, čo využil Semančík. Už minútu na to však Falcons odskočili na rozdiel troch gólov, keď našiel Ján Záleš prihrávkou ponad bránu Šatalu a ten pohodlne zakončil poza chrbát Mišenka. O zdramatizovanie zápasu sa postaral Komínek, ktorý využil presilovú hru za štyri sekundy, keď precízne prestrelil brániacich hráčov a zakončil do šibenice. Na 6:3 navýšil Roman, ktorému bol pripísaný gól po skrumáži pred bránou.

Hneď nasledujúce striedanie sa domáci tešili znova. Nabiehajúceho Babjarčíka našiel krosovou prihrávkou Štupák. Gólom na 8:3 zavŕšil hetrik Živčák po prihrávke od najproduktívnejšieho hráča Falcons – Rusnáčeka. V zapätí na to navýšil Šatala, neskôr prestrelil Mišenka aj Štupák. Už jedenásť sekúnd na to Roman upravoval na 11:3. Pokračovanie v demolácii súpera narušilo dvojminútové vylúčenie Jakubča, ktoré vrátilo loptu na prešovské hokejky. Aj druhú presilovú hru Prešov premenil – tentokrát Šebeň. Poslednýkrát sa stav menil necelé tri minúty pred koncom stretnutia, keď opäť nastali komplikácie pri rozohrávke. Odrazená loptička sa dostala ku Komínkovi, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil.

Súperovi ďakujeme za zápas a našim skvelým fanúšikom za úžasnú podporu. Tentokrát vás prišlo až 120! ĎAKUJEME

Falcons sa tak aj naďalej nachádzajú na čele ligy s náskokom šiestich bodov. Nič však ešte nie je rozhodnuté, pred nami sú ešte štyri stretnutia. To najbližšie sa uskutoční 1.3.2020 o 14:00 – na domácej pôde privítame Sabinov.

K priebehu zápasu sa vyjadril útočník Ján Záleš: Proti Prešovu bol jasný cieľ a to bezpodmienečne vyhrať aby sme si udržali náskok na čele. Preto aj prvú tretinu bolo cítiť nervozitu na našich hokejkách, a po nepremenených šanciach sme ju prehrali. Po prestávke sme sa začali viac hýbať a vyprodukovali sme si množstvo šancí, ktoré sme dokázali premeniť a zápas sme urvali na našu stranu. Chcel by som sa poďakovať divákom, ktorí nás neúnavne hnali vpred celý zápas.

Falcons Stará Ľubovňa 11:5 FBC A4ka Mikuláš Prešov"B"

Góly : Živčák 3, Šatala 2, Roman 2, Babjarčík, Hudák, Štupák, Ján Záleš
Asistencie : Šatala 3, Koleno 3, Rusnáček 2, Roman, Štupák, Ján Záleš

Vylúčenia : 2:0
Presilové hry : 0:2

Zostava Falcons : Pacola, Reľovský – Koleno, Hudák, Štupák, Čandík, P. Záleš Genčur – Rusnáček, Babjarčík, Živčák, Šatala, Roman, Dudiak, Krajňák, J. Záleš, Jakubčo