Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi zvládli 6bodový zápas v Michaloviach

Falconov čakala poriadna skúška v rámci 14. kola VYM2. Na palubovku v Michalovciach nastúpili bez viacerých opôr, keď Štupák viedol spoluhráčov len z lavičky pre pretrvávajúce problémy s rukou a Šatala nastúpil s veľkým sebazaprením po tom čo mal zranené rameno zo zápasu PFBL. Falconi však ukázali že ich najväčšia sila je v jednote, a dokázala domáci Eastern Wings poraziť 9:5.

Ustráchaný úvod, veselý koniec

Falconi začali zápas veľmi opatrne. Novozložené formácie sa oťukávali s (pre Falconov) novými tvárami v drese Michaloviec. Oba tími sa nehrnuli do útoku, ale pozorne držali loptu na svojich hokejkách. Šikovný Sokirka sa dokázal prešpacírovať medzi domácu obranu a šikovne zavesil do proti pohybu brankára Pacolu. Falconi zvýšili aktivitu, avšak nedokázali sa dostať do zápasového tempa a vytvoriť si súvislejší tlak. Kliatbu Ciganocovej brány sa podarilo odkliať až Babjarčíkovi po asistencií od Rusnáčeka.

Hra sa následne vyrovnala a prelievala zo strany na stranu. Šance pribúdali na oboch stranách, ale zápas sprevádzali veľké nepresnosti na oboch stranách. Po 1. tretine sa tak šlo do šatní za stavu 1:1.

 

Úvod druhej tretiny patril Falconom, ktorí dokázali viackrát ohroziť bránu domácich a pozorne bránili protiútoky. V 7. minúte zvonila za Ciganocom žrďka, v 10. minúte však už toľko šťastia nemal – Živčák z osi ihriska zvýšil na 2:1 pre Falcons. Michalovčania otvorili viac hru čo dávalo viac priestoru Falconom, zúžitkoval to Rusnáček a 100. gólom v aktuálnej sezóne zvýšil na 3:1. Michalovce však neskládali zbrane, a po šikovnom pase Sokirku znížil Guľvaš. Hralo sa opäť zo strany na stranu, no viac mali loptu v držaní hosťujúci Falconi. V závere tretiny upravil skóre ešte Babjarčík po asistencií Živčáka, a gólom do šatne spečatil stav zápasu po 2. tretine – 2:4.

Koniec tretiny však poznamenala ešte jedna nepríjemná udalosť. V súboji za bránou bol na zem zrazený Šatala. Pri zdvíhaní sa zo zeme ho ešte nepríjemne atakoval kolenom hráč Michaloviec, ktorého išiel brániť Roman. Obaja hráči si vyslúžili trest 2+10 za hrubosť.

Falconi pri nástupe do 3. tretiny zožali potlesk publika ktoré ich prišlo aj na tento zápas podporiť. Cieľ bol jednoznačný – udržať a poistiť vedenie. Doslova to zobral Babjarčík ktorý už 3 minúty po začatí tretiny pečatil hattrick a zvyšoval na 2:5. Ako na zavolanie prišlo vylúčenie M. Sokirku za hru bez hokejky a 40 sekúnd na to opäť vylúčenie Sabola za bránenie v hre. Falconi mohli v presilovej hre 5 proti 3 definitívne poistiť svoju výhru, avšak šikovný B. Sokirka vystihol prihrávku a v bleskovom brejku znížil vo vlastnom oslabení na 3:5.

Vladimír Pacola

Falconi sa nenechali rozhodiť, opäť zavreli Michalovce vo vlastnej tretine, avšak takmer identická chyba ich stála takmer ďalší gól – tentokrát sa uvoľnil mladší z bratského dua – Maroš Sokirka, avšak toho vychytal skvelý Pacola. Falconi sa dostali znova do útoku a 2 sekundy návratom vylúčeného Sabola prinavrátil trojgólové vedenie hosťom Šatala. Michalovce začali hrať priamočiarejšie, avšak to sa im vypomstilo keď nahodenú loptu spracoval Rusnášek a s prehľadom zvýšil na 3:7. Pár sekúnd po góle sa previnil Hupcej bránením v hre, avšak Falconi túto presilovú hru nedokázali využiť. Hra sa opäť vyrovnala, loptu ale mali častejšie na hokejkách Falconi. Premiérovým gólom v tejto sezóne sa uviedol Dudiak po asistencií Romana, na čo prakticky okamžite odpovedal Sokirka gólom na 4:8. Zápas sa následne hral už vo voľnejšom tempe, za Falconov sa presadil Rusnáček po asistencií Živčáka, za hostí uzavrel skóre zápasu Štefan. Falconi tak nové čierne dresy pokrstili výhrou a pripísali si dôležité 3 body do tabuľky.

Súperovi ďakujeme za zápas a našim skvelým fanúšikom za úžasnú podporu. ĎAKUJEME

Andrej Babjarčík : Do Michaloviec sme síce cestovali v oklieštenej zostave, no vedeli sme čo chceme a čo musíme urobiť, aby sme boli úspešní. Niektorí chalani nemohli cestovať pre rodinné ale aj zdravotné dôvody. Náš zranený tréner Štupi to poskladal super a naordinoval hru tak aby sme boli úspešní. Skomplikovali sme si cestu za víťazstvom nejakými chybami a množstvom nevyužitých 100% šancí, no výborný Vladik v bráne nás podržal. Taktiež klobúk dole pred Džuskom (Jožkom Šatalom) , ktorý nastúpil so zraneným ramenom a bol viac ako platný pre náš úspech. Zároveň viem, že musím popracovať na koncovke, aby Štupo nesivel v tak mladom veku 🤣.

Maroš Jakubčo : Do Michaloviec sme šli s jasným cieľom hoc v trošku oklieštenej zostave zatiaľčo Michalovce proti nám nastúpili zatiaľ asi v tej najlepšej. Prvú polovicu zápasu sme sa dosť hľadali, odskakovali nám lopty a súper nás pozorne bránil. Ukázali sme však našu tímovú silu a dokázali zápas chytiť za pačesy a priviesť ho do víťazného konca.

Eastern Wings Michalovce 5:9 Falcons Stará Ľubovňa

Góly : Babjarčík 3, Rusnáček 3, Šatala, Dudiak, Živčák
Asistencie : Rusnáček 3, Živčák 2, Dudiak, Koleno

Vylúčenia : 4:2 navyše Roman 10min a Moravec 10min
Presilové hry : 0:1

Zostava Falcons : Pacola – Koleno, Hudák, Jakubčo, Genčúr – Rusnáček, Babjarčík, Živčák, Šatala, Roman, Dudiak, Krajňák, Pompa

Exkluzívny rozhovor so strelcom stého gólu v aktuálnej sezóne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *