Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Štupák : Čaka nás zlomový zápas, čokoľvek iné ako 3 body beriem ako neúspech

Matúš Štupák v drese Falcons Stará Ľubovňa

Druholigová sezóna sa nám prehupla do svojej druhej polovice, a pred nami je domáca repríza zápasu s Kežmarkom. V prvom zápase mali navrch Falconi, odvtedy však ubehol už nejaký ten piatok vrátane prehry v Kežmarku a v Prešove. Napriek dvom prehrám sa Falconi aj vplyvom zaváhaní svojich súperov držia na čele ligy s trojbodovým náskokom. Kežmarok má však zápas k dobru, preto pôjde zajtra o možno zlomový zápas sezóny. My sme pred ním vyspovedali nášho nového hrajúceho trénera Matúša Štupáka.

Ako by si zhodnotil doterajšie pôsobenie mužstva v M2 odkedy si v pozícií trénera ?

Na pozícii trénera som bol 3 zápasy. 2 sme vyhrali a jeden prehrali, čiže mohlo to byt lepšie. Kladne hodnotím nasadenie chlapcov v zápasoch, kde už nemáme tak veľké herné výpadky ako v predchádzajúcich stretnutiach. Zároveň sa snažím do tímu priniesť novy systém hry,na ktorom usilovne pracujeme. Ako negatíva vnímam zlú disciplínu a slabú koncentráciu, najmä v zápase proti Prešovu kedy sme inkasovali 7 gólov po individuálnych chybách, toto sa nesmie stávať.

Už druhú sezónu pôsobíš na striedavých štartoch v extraligovom Mikuláši Prešov. Snažíš sa skúsenosti z MEX zúročiť pri tréningoch v M2 ? ​

Tak prvú sezónu to bolo len krátke hosťovanie na zopár zápasov. Túto sezónu mám už striedavý štart, kedy môžem nastupovať za Prešov aj za Ľubovňu. Som zato veľmi rád pretože v Prešove naberám veľké skúsenosti, ktoré sa snažím posúvať ďalej do nášho tímu – či už systémove, disciplinárne alebo herné.

Matúš Štupák - FBC Mikuláš Prešov
Matúš Štupák v drese FBC A4ka Mikuláš Prešov v zápase proti Púchovu

Aké sú najväčšie rozdiely medzi tímami v M2 a MEX ?

Tak samozrejme, hlavne v rýchlosti hry, v nasadení a v systéme. Extraligové kluby majú už svoje systémy, ktoré majú dobre zvládnuté a je náročné ich brániť. Hraje tam aj veľa bývalých, súčasných aj budúcich reprezentantov proti ktorím sú súboje vždy vyostrené.

Budeš za Mikuláš nastupovať aj naďalej počas Play-Off ?

Toto je zatiaľ otvorené. Záleží či sa nám v Prešove podarí dostať do play off a taktiež aj ako na tom budeme v Ľubovni, keďže tu v prípade úspechu čaká baráž o M1ku. Prioritou je pre mňa Ľubovňa s ktorou chceme vybojovať postup.

Pred nami je dôležitý zápas s Kežmarkom. Máš pripravenú nejakú špeciálnu taktiku ? Na čo si treba dať pozor?

Matúš Štupák - Falcons Stará Ľubovňa
Matúš Štupák v drese Starej Ľubovne v zápase proti Michalovciam

Viac menej budeme pokračovať v tom čo v posledných zápasoch, no nejaké menšie zmeny tam určite budú.
Dôležité bude aby sme boli disciplínovaní a vyvarovali sa individuálnym chybám, ktoré môžu byť rozhodujúce. Kežmarok vie byť dosť nepríjemný v napádaní, to si musíme ustrážiť.

Čaká nás zlomový zápas, ktorý veľa napovie do ďalších bojov. Čokoľvek iné ako 3 body beriem ako neúspech. Ak chceme do baráže a postúpiť, musíme vyhrať každý zápas a nespoliehať sa na zaváhanie súperov.

Je niečo čo by si chcel odkázať naším fanúšikom ?

Chceme vám veľmi poďakovať za podporu. Robíte nám obrovskú radosť a ste našim pomyselným siedmym hráčom na ploche. Chcel by som ich aj touto cestou pozvať na zajtrajší zápas.

Dakujeme „Štupo“, nech sa ti darí aj naďalej , a želáme štastnú ruku pri výbere formácií proti Kežmarku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *