Menu Zavrieť

Falcons si poistili prvé miesto

Falcons Stará Ľubovňa 10:6 Focus on sport Kežmarok

V poradí 5. podtatranské derby je minulosťou. Po perfektnom tímovom výkone sa stalo korisťou Ľubovnianských Falconov ktorí zdolali súpera z Kežmarku a potvrdili tak svoje prvé miesto v tabuľke. Zápas mal náboj od prvej do poslednej sekundy a vyše 100 divákov videlo úžasný boj o každý centimeter palubovky.

Zápas sa od začiatku niesol v svižnom tempe. V úvodných minútach sa tímy oťukávali, skóre otvoril Hudák z nenápadnej strely ktorá po teči prepadla ponad brankára Krotáka do brány.

Kežmarok zvýšil napádanie, avšak Falconi si na Kežmarské výpady dávali pozor a nenechali sa tvrdou a vysokou hrou Kežmarčanov vykoľajiť. To rezultovalo do druhého gólu, keď osamotený Babjarčík dorazil Štupákovu strelu až do brány.
Kežmarčania pár sekúnd po druhom góle znížili na 2:1 gólom Liptáka. Hra sa vyrovnala, oba tímy pozorne bránili, kombinovali no vážnejšiu akciu si nevypracovali. Prvú presilovú hru si po vylúčení Živčáka zahrali Kežmarčania, no Falconi obetavo bránili a nedovolili vážnejšie ohroziť domáceho brankára Pacolu. Presadili sa následne až Falconi, keď 19 sekúnd do konca krásnym gólom do šatne zvýšil na 3:1 Štupák.

Andrej Babjarčík (vpredu) a Jozef Šatala (vzadu)

Druhá tretina začala opäť vo svižnom tempe. Úvodné minúty patrili Kežmarčanom ktorí mali loptičku viac na svojich hokejkách, čo sa podarilo pretaviť v gól až Zummerovi v 6. minúte. Kežmarčania ihneď po vhadzovaní vyrazili do protiútoku, kde sa trochu sporne previnil Šatala. Kežmarčania využili štandardnú situáciu, a hralo sa prakticky odznova. Falconi zvýšili obrátky a svojho súpera následne prehrali takmer v každej situácií.

Jakub Roman (1+1)

Potom ale oba tábory znervózneli, čo rezultovalo do niekoľkých po sebe idúcich vylúčení. Falconi ale oslabenia úspešne ubránili, a v ďalších častiach hry boli na lopte častejšie a brankár Kroták musel miestami čarovať. Na skvelý únik Jána Záleša bol už však prikrátky, a po ukážkovom blafáku útočníka Falcons na tabuli svietilo skóre 4:3. Kežmarčania znervózneli, začali opäť vyššie napádať čím sa Falconom otvorila cesta do ich brány. Postupne sa presadil v 11stej minúte Roman, tri minúty po ňom opäť Ján Záleš, a dve minúty pred koncom druhej tretiny pridal gól Krajňák. Do šatne sa tak šlo za stavu 7:3 pre Falcons.

Do tretej tretiny vstupovali Kežmarčania s cieľom zvrátiť priebeh zápasu, čo načali gólom v prenesenej presilovej hre z predošlej tretiny už po 39tich sekundách hry po góle Kolesára. To ale Falconov nezlomilo, naopak, naštartovalo ich to k ešte intenzívnejšiemu výkonu čo rezultovalo do presilovky Falconov keď Reľovský nepríjemne dva krát po sebe napadol Záleša. Presilovú hru zúžitkoval gólom Štupák, a tri minúty po ňom skompletizoval hattrick Ján Záleš.

Klinec do rakvy pridal v polovici tretej tretiny ešte Živčák, a začalo to vyzerať tak, že Kežmarok si odnesie z Ľubovne debakel.
Proti boli ale rozhodne hosťujúci hráči, ktorí začali páliť z každej situácie a pár krát poriadne zatopili pred Pacolovou bránou. V 13. minúte sa presadil znova Kolesár, a krátko po ňom bejzbalovým úderom znížil na 10:6 Pitoňák. Kežmarčania sa snažili aj naďalej ohrozovať domácu bránu, dôsledná hra Ľubovne okorenená systematickou a taktickou hrou na vlastnej aj súperovej polovici však už nedovolilo Kežmarčanom zdramatizovať tento zápas, a tak ostali tri body pod Ľubovnianskym hradom.

Falcons sa tešia zo streleného gólu.

Falconi tak zvládli šesťbodový zápas a osamostatnili sa na špici tabuľky. Dobehnúť ich môžu už v najbližšom kole Michalovce, ktoré sa predstavia na palubovke v Kežmarku. V rámci 13. kola sa hraje ešte zápas FBC Predator Sabinov ‘B’ – FBC A4ka Mikuláš Prešov ‘B’.
Najbližší zápas odohrajú Falconi až 8.2.2020 na palubovke v Michalovciach.

Matúš Štupák (vzadu) a Dávid Rusnáček

Matúš Štupák (hrajúci tréner) : “Zachytili sme úvod zápasu, hrali sme aktívne vpredu aj vzadu z čoho pramenili aj 3 góly. Druhú tretinu sme začali vylúčeniami, čo nás stálo veľa síl čo rezultovalo do vyrovnania na 3.3.
Podarilo sa nám z toho oklepať a hrali sme ďalej svoju hru, svoj systém, čo nás priviedlo k víťazstvu. Nechýbala samozrejme bojovnosť a srdiečko.

Dávid Rusnáček : “Už pred vstupom do tohto zápasu sme všetci vedeli o aký zápas pôjde a čo všetko budeme musieť urobiť, aby sme ho vyhrali.

Bolo veľmi ťažké sa v hlavách nastaviť na takto ťažký zápas, ale spolu sme to veľmi dobre zvládli. Mne sa osobne páčilo, že konečne sme hrali ako tím, či už na ihrisku alebo aj na lavičke pri podporovaní. Každá tretina bola pre nás veľmi ťažká, ale dokázali sme sa pred ňou nabudiť a podať 100 % výkon. Som veľmi rád, že sme tento zápas takto zvládli a dúfam, že teraz to bude stále ešte lepšie a lepšie. Konečne sme sami sebe a aj divákom ukázali, že ako dokážu hrať Falcons.”

(3:1;4:2;3:3)

Góly : Záleš 3, Štupák 2, Hudák, Roman, Krajňák, Babjarčík, Živčák
Asistencie : Šatala 3, Rusnáček 2, Štupák, Záleš, Živčák, Roman, Genčúr

Zostava Falcons : Pacola (Reľovský M.) – Koleno, Hudák (C), Štupák, Rusnáček – Šatala, Záleš, Roman, Babjarčík, Krajňák, Genčúr, Pompa, Dudiak, Živčák, Fedorek

Vylúčenia : 6:4
Presilovky : 1:2