Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi po kolísavých výkonoch znova prví

Falconi zo Starej Ľubovne

2. Mužská liga sa prehupla do svojej druhej polovice. Otvárací zápas nielen nového roka čakal Falconov na Sabinovskej palubovke. Dovedna však Falconi odohrali aj domáci zápas s Michalovcami (14:2) a po prvý krát si vyskúšali aj palubovku v Prešove. Tá však šťastie Falconom nepriniesla, a z metropoly Šariša sa porúčali bez bodov.

Falcons Stará Ľubovňa 14:2 Eastern Wings Michalovce

Falconi mali po porážke od Kežmarku 3 týždne na zrelaxovanie a prípravu na ďalších súperov. Po prvý krát na Ľubovniansku palubovku zavítalo mužstvo z Michaloviec. Hostia pricestovali v skromnom počte zo zdravotných aj pracovných dôvodov, čo sa odrazilo aj na samotnom výsledku. Ten sa na prvý pohľad možno zdá jednoznačný, avšak, herný prejav nebol úplne ideálny. V domácej bráne absolvoval svoju domácu premiéru nový gólman Vladimír Pacola, a uviedol sa fanúšikom vo skvelom svetle. Falconi však nechávali veľa priestoru hráčom Michaloviec, a mnohokrát si skomplikovali situáciu na palubovke. Prekvapenie však nedopustili, súpera prestrieľali a aj napriek vynikajúco chytajúcemu Pempekovi v bráne hostí vsietili až 14 gólov pričom na takmer polovici (5+1) sa podieľal náš najproduktívnejší hráč Dávid Rusnáček. Hostia však dokázali tiež mnohokrát pohroziť aj bez svojich najväčších opôr, no Falconi nedopustili prekvapenie a aj naďalej tak potvrdzujú porekadlo – môj dom, môj hrad.

stara lubovna - michalovce

FBC A4ka Mikuláš Prešov 'B' 9:6 Falcons Stará Ľubovňa

Menej šťastný už ale bol zápas s rezervou extraligového Mikuláša Prešov, za ktorý nastúpila aj dvojica Sikorjak- Komínek, ktorá hráva aj Slovenskú najvyššiu súťaž. Prešov napriek svojmu postaveniu v tabuľke hrá bojovný oku lahodiaci florbal. Bitka o 3 body v metropole Šariša mala všetko – náboj, energiu, skvelých fanúšikov na oboch stranách. Nanešťastie, po katastrofálnej druhej tretine ktorú sme prehrali 4:2 a súpera sme pustili tak do vedenia 6:5 ktoré si v tretej tretine postrážil a nakoniec ešte aj zveľadil na konečných 9:6. V drese hostí úradovala extraligová dvojica Sikorjak (0+5) a Komínek (5+1), za Falconov naopak zúžitkoval skvelú formu Roman (4+0).

FBC Mikulaš Prešov - Falcons Stará Ľubovňa

FBC Predator Sabinov 'B' 3:11 Falcons Stará Ľubovňa

Po predošlých zaváhaniach mali pred sebou Falconi v Sabinove jasný cieľ. Ak chcú postúpiť, musia v každom zápase bodovať naplno. Falconi boli síce v pozícií favorita, Sabinov však nastúpil so širokým kádrom ktorý bol vystužený aj hráčmi M1 – Lukášom Miščíkom a Jakubom Letkovským. Skóre sa ako prvým podarilo otvoriť Falconom keď sa presadil Ján Záleš a po 10 minutách zvyšoval už na 2:0. Falconov hnalo dopredu mnoho priaznivcov zo Starej Ľubovne ktorí ich prišli podporiť na zápas. Falconi sa im za to odvďačili pekným prejavom na ihrisku a zaslúženou výhrou 3:11. Bodovo opäť zažiaril Roman ktorý si pripísal v zápase 3 góly a 1 asistenciu. Hattrick pridal aj Šatala a jedným gólom a štyroma asistenciami prispel k jednoznačnému výsledku Rusnáček.

Falconi sa touto výhrou vyšvihli na čelo tabuľky, majú však oproti Kežmarku o zápas navyše. Najbližší zápas proti sebe odohrajú práve tieto 2 celky a všetko naznačuje tomu že to bude 6 bodový zápas o prvé miesto ktorý môže poriadne zamiešať postupové karty. Netreba však zabúdať ani na Michalovce ktoré aktuálne s 3 bodovou stratou na Ľubovňu okupujú 2. miesto v tabuľke.

 

Stará Ľubovňa florbalový klub
Falcons Stará Ľubovňa vs FBC Predator Sabinov
Falcons Stará Ľubovňa

Tešíme sa na Vás už 18.1.2020 o 18:00 v MŠH Tehelná v zápase proti Kežmarku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *