Menu Zavrieť

Sabinov znova padol

Andrej Babjarčík

Neporaziteľnosť pretrváva. Výhra 11:6 však opäť nebola takou, ako sme si ju všetci priali. Súpera sme prekonali skoro dvojnásobným počtom gólov, no hra opäť nebola ideálna. Trápi sa viacero hráčov a je to vidieť. Keď si to porovnáme s prvým zápasom so Sabinovom, dokázali sme vstreliť menej gólov a viac sme inkasovali… Nie je to najlepšia vizitka.

Do zápasu vstupovali oba celky s vedomosťou, že domáci Falcons sú favoriti. Napĺňať sa to začalo v ôsmej minúte, skóre otváral najproduktívnejší falcon Rusnáček po prihrávke od Genčúra. Nasledovali presné zásahy Romana a Pompu. Sabinov znížil na 3:1 po úspešnom protiútoku. Pred prvou prestávkou sa skóre menilo ešte dvakrát, góly pribúdali len pre domácich. Opäť sa presadil Pompa, gól do šatne dával kapitán Šatala.

Druhá tretina sa na tú prvú však ani zďaleka nepodobala. Majdák znižoval na 5:2 po tom čo sa dokázal odpútať od zle brániaceho Živčáka a strelou z otočky prekonal Jakubča. Na to odpovedal gólovou strelou Rusnáček a Falcons odskočili opäť o štyri góly. O vyše tri minúty sa opäť presadili Sabinovčania. Tentokrát Motešický znížoval po dobre zahranej štandardnej situácii. O tridsať sekúnd však skóroval opäť kapitán domácich Šatala.

Prestrelka pokračovala gólom červenej deviatky – Frivaldského. Do konca tretiny potom padli ešte po dva góly do oboch brán. Za zmienku určite stojí gól Pompu, ktorý dovŕšil hattrick.
Tretia tretina skončila remízou 1:1, keď sa v nej presadil Genčur a Motešický. Je dôležité podotknúť, že do tejto tretiny nastupovali domáci s novým gólmanom – Kristánom Kromkom. Kiko, ako ho všetci familiárne oslovujú, je 15 ročný dorastenec, veľká nádej ľubovianskeho florbalu. Kiko nastúpil do svojho prvého mužského zápasu a musíme skonštatovať, že si vôbec nepočínal zle, práve naopak.

Čo hovoria na zápas so Sabinovom Falconi ?

Kristán Kromka: Pre mňa osobne to bola zaujímavá skúsenosť, za Sabinov hrali o dosť starší a skúsenejší hráči ako som ja, no vďaka mojim spoluhráčom to nebol problém. Mne ako 2. brankárovi sa chytalo výborne no mám osobne ešte čo vylepšovať! Samozrejme mne osobne ten zápas dal veľmi veľa a teším sa na ďalšie zápasy.

Pavol Pompa: Do každého zápasu vrátane tohto sme išli na maximum. Účel sme splnili a 3 body máme doma, teraz sa pripravujeme na vonkajší zápas s Kežmarkom, ktorý chceme bezpodmienečne vyhrať a ďalej pokračovať v sérii neporaziteľnosti.