Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Preview pred zápasom s Prešovom

Druhá liga skupina východ pokračuje svojím 5. kolom. V tom štvrtom sa okrem Falconov, ktorí hrali s Michalovcami (výhra 5:14) predstavil aj náš najbližší súper – FBC A4ka Mikuláš Prešov ‚B‘. Ten prehral na domácej pôde proti rozbehnutému Kežmarku 5:11.

FBC A4ka Mikuláš Prešov

Klub bol založený v roku 2009. Za 10 rokov svojej existencie sa mu podarilo prebojovať do mužskej extraligy a vytvoriť niekoľko mládežníckych družstiev. V súčasnosti stále pôsobí v mužskej extralige a jeho B tím nastupuje v 2. lige skupina východ. Káder Prešova je rovnovážne tvorený zo skúsených hráčov a mladých pušiek ktoré sa perfektne etablovali do kádra Mikuláša. Za zmienku stojí Jan Kominek, Martin Joščák a Martin Sikorjak, z mladých talentov zasa Alexander Bory.

Káder

Káder prešovskej rezervy tvoria prevažne juniori ktorí sa opierajú o skúsenosti extraligistov ktorí nastupujú za B mužstvo. Medzi stálymi hráčmi B mužstva môžeme nájsť mladého Mareka Hovančáka ktorí pravidelne nastupuje aj v mužskej extralige rovnako ako aj Marián Figula. Dres Mikuláša v zápase proti Sabinovu ‚B‘ obliekol aj prezident klubu František Höger a hneď ho aj pokrstil hattrickom. V bráne je ťažko určiť jasnú jedotku, kedže dovedna nastúpili medzi tri žrde štyria brankári – Michal Seman, Zdenko Pištej, Adam Mišenko a Martin Goc. Lídrom produktivity je kmeňový hráč A mužstva Kristián Aštary, nasledovaný Marekom Hovančákom a Janom Kominekom.

Predošlé zápasy

Prešov odohral dovedna v 2. lige tri zápasy. Premiérovo sa predstavil na domácej palubovke proti Michalovciam ktoré síce porazil 11:6, ale keďže nastúpil s troma hráčmi A mužstva, zápas bol kontumovaný v prospech Michaloviec. Vo vypätom derby proti rezerve Sabinova ťahali za kratší koniec keď prehrali len tesne 13:12 proti posilnenému Sabinovu. V následnom domácom zápase ukázal Kežmarok svoje fyzické kvality, súpera herne prevýšil a uštedril mu prehru 5:11. FBC A4ka Mikuláš Prešov ‚B‘ je tak po troch odohraných zápasoch na poslednom mieste tabuľky, dovedna strelili 17 gólov a inkasovali až 29. 

Čo hovoria na zápas s Prešovom hráči Falcons ?

Matúš Štupák (na striedavom štarte v Prešove) : Mikuláš Prešov dobre poznám keďže tam pôsobím na striedavom štarte, o to viac bude pre mňa tento zápas špeciálny. Na zápas sa veľmi teším, ich B tím disponuje zväčša mladými a technickými hráčmi. Zvyknú ich doplniť aj hráčmi z A mužstva, necháme sa prekvapiť kto nakoniec príde. Hrajú dosť ofenzívny florbal čo by malo priniesť pekný florbalový zápas. Pevne verím že tri body ostanú doma a fanúšikov potešíme výsledkovo aj herne.

Jakub Živčák : Bude to ďalší zo zápasov kde sú 3 body povinnosťou. Tento tím je zložený najmä z juniorov, ktorí nie sú práve skúsení, to by sme mohli využiť v náš prospech. Neočakávam fyzickú hru ale skôr kombinácie na oboch stranách. Nikdy som ich však pokope hrať nevidel ale bude to určite príjemný zápas na ktorý sa veľmi tešíme.

Tešíme sa na Vás už túto sobotu (2.11.2019) od 19:30 v MŠH Tehelnej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *