Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falconi s prvou prehrou

7. kolo 2. ligy je už minulosťou. Falconi v ňom nastúpili na palubovke v Kežmarku proti miestnemu Focus on Sport. Nepodarilo sa im zachytiť úvod stretnutia a aj keď sa im podarilo streliť kontaktný gól, nepodarilo sa im už zvrátiť vývoj stretnutia aj vplyvom administratívnej chyby.

Zápas začal vo vysokom tempe z oboch strán. Zatiaľčo Falconi mali loptu viac na svojich hokejkách, Kežmarok hrozil z protiútokov a vysokým napádaním až za hosťujúcou bránkou. Prvú početnú výhodu mali k dispozícií Kežmarčania, pár sekúnd na to sa ale pískalo vylúčenie Pisarčíka za nedovolenú vzdialenosť a hralo sa v rovnovážnom počte. Hra pri rovnovážnom počte 4 na 4 bola vyrovnaná z oboch strán. Ako prví sa prakticky hneď po presilovke presadil Kežmarok, keď sa z osi ihriska presadil Kolesár, ktorý 16 sekúnd na to zvýšil už na 2:0.  Následne na to sa dovtedy jediný strelec v zápase a Falconi mali k dispozícií druhú presilovú hru ktorá už vyzerala o poznanie lepšie, bol to však opäť Kežmarok ktorému sa podarilo pri vlastnom oslabení skórovať po brejku Reľovského. Zápas začal pripomínať trpkú prehru z minulej sezóne. Proti bol ale Šatala ktorý využil ponúknutú presilovú hru a po nádhernej prihrávke od Rusnáčka prekonal domáceho brankára Krotáka. Po prvej tretine sa tak šlo do šatní za stavu 3:1 pre domácich.

Druhú tretinu začali Falconi oduševnejšie a aktívnejšie čo pramenilo do gólu Romana na 3:2. Kežmarok zlepšil defenzívnu hru, a hral sa veľmi vyrovnaný florbal. Kežmarok mal aj presilovú hru po vylúčení Hudáka, nedokázal však vážnejšie ohroziť bránku Falconov. Podarilo sa im to až 5 minút po presilovke keď Kolesárovu strelu tečoval Tešlár – 4:2. Falconi opäť zvýšili obrátky a Štupákovi sa podarilo po tretíkrát prekonať brankára Krotáka. Krátko na to mali Falconi výhodu ďalšej presilovej hry ktorú žiaľ nedokázali využiť, a ťažil z toho opäť súper – 30 sekúnd po vylúčení sa presadil Pisarčík po asistencií od Reľovského. Do konca druhej tretiny sa skóre už nemenilo, a do šatní sa tak odchádzalo opäť s dvojgólovým mankom pre Falconov 5:3.

Tretia tretina začala na oboch stranách s jasným cieľom. Udržať výsledok na tej Kežmarskej, zvrátiť zápas na tej Ľubovnianskej. Tomu zodpovedala aj predvádzaná hra, keď Falconi síce mali viac z hry, ale nedokázali sa presadiť cez dôraznú obranu. Plány Falconov narušilo nečakané vylúčenie, Koleno dostal 2 minúty za sekanie. Administratívna chyba ktorá nastala na strane zápisu o zápase však rezultovala do červenej karty a 5 minútového vylúčenia. Falconi však 7 minútové vylúčenie ubránili, a krátko po ňom iskierku nádeje vykresal Babjarčík ktorý z blízka zasunul loptičku do brány po asistencií od Štupáka. Falconi otvorili viac hru, hrali viac smerom dopredu, to však dokázal využiť súper, a z dôrazu pred bránou hostí vydoloval gól na 6:4 svojím druhým presným zásahom Tešlár. Falconi neskládali zbrane, zatlačili Kežmarok na vlastnej polovici, a snažili sa o kontaktný gól. Ten už ale bohužiaľ neprišiel, a 101 sekúnd pred koncom stretnutia upravil na konečných 7:4 Vojtek. Falcons sa ešte snažili o aspoň kozmetickú úpravu skóre, Kežmarok si už ale trojgólové vedenia aj tri body ustrážil až do konca stretnutia.

Dominik Hudák : Bol to dôležitý duel ktorý sme bohužiaľ nezvládli. Prvú tretinu sme nehrali dobre no potom si myslím že sme boli tím ktorý chcel viac tvoriť, hrať s loptou a prinieslo to efekt v podobe dotiahnutia sa na rozdiel gólu. Bohužiaľ práve keď sme začínali supera tlačiť a boli sme lepší tak prišla informácia že nastala chyba v našej súpiske a poslali sme sa do oslabenia na 7 minút v tretej tretine. Tam sme stratili veľa času a síl. My sme museli otvoriť hru a Kežmarok to využil, vyšli mu brejky, potrestal naše chyby a vznikol tento výsledok. Na nič sa ale nevyhovárame super vyhral treba mu pogratulovať a my sa musíme na další zápas lepšie pripraviť.

Focus on sport Kežmarok 7:4 Falcons Stará Ľubovňa

(3:1, 2:2, 2:1)

Strely : 29:38
Vylúčenia : 5:3 + Koleno 5 min + ČK
Presilovky: 0:1

Falconi aj napriek prehre zatiaľ ostávajú na prvom mieste v tabuľke. Zosadiť ich môže práve Kežmarok ktorý ma zápas k dobru a 1.12.2019 odohrá zápas na ihrisku v Michalovciach. Sezóna je ešte len na počiatku svojej druhej štrvtiny a tak nieje nič stratené ale ani nič vybojované.

Najbližší zápas odohrajú Falconi na domácej palubovke – 14.12.2019 proti Michalovciam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *