Menu Zavrieť

Druhý kvartál otvoríme proti Sabinovu

Prvá štvrtina súťaže je minulosťou. Falconi ju zvládli bez jedinej prehry a zaslúžene sa vyhrievajú na prvom mieste v tabuľke. Keďže ale sa táto sezóna hraje premiérovo až štvorkolovo, nemôžu zaháľať a poctivo makať aby dosiahli na svoj cieľ – postup do M1.

Úvodné kolo sme odohrali proti rezerve sabinovských Predátorov, ktorých sme zdolali presvedčivo 14:3. Keďže išlo o prvý zápas v lige, bolo trochu cítiť nervozitu na našich hokejkách a mnohé veci nám stále nevychádzali. Postupne sa ale hráči rozbehli a nasadili to správne ligové tempo. Mrzieť môžu nevyužité šance, dôležité sú ale 3 body ktoré Falconi ukoristili, a zaknihovali úspešný štart do novej sezóny.

Hektická domáca premiéra

Druhý ligový zápas ktorý niesol aj názov prvý domáci bol mierne hektický. Falconi sa totižto len hodinu pred začiatkom zápasu dozvedeli, že im chýba brankár ktorý nemohol doraziť. Začali sa riešiť všelijaké alternatívy, a ta najpravdepodobnejšia sa nakoniec aj vyplnila. Do brány sa postavil útočník Jakubčo. “Chytal som nám už pár zápasov v sabinovskej minilige keďže sme už koncom minulej sezóny riešili brankársku otázku.

Chalani odišli do zahraničia za prácou aj študovať a tak sme mali na tomto poste trochu problémy. Keď padla otázka kto pôjde chytať, voľba bola myslím jasná.” nechal sa počuť ‘Majki’.

Falconi mali skvelí úvod, prvú tretinu vyhrali s prehľadom 5:1 , no v tej druhej sa súper prebudil a v tretej už začal poriadne hrízť. Chybičky v obrane stáli Falconov našťastie len nervy a všetky 3 body ostali doma po jednogólovom víťazstve 7:6. “Prakticky ihneď po siréne som vybuchol od radosti. Bolo to asi najdlhších šesťdesiat minút v mojom živote. Hneď za mnou utekal Živo (Jakub Živčák) a stále bol rovnako ako ja v úžase že sme to vyhrali aj keď v bráne stal prakticky útočník.” zhodnotil záver zápasu s Kežmarkom už teraz etablovaný brankár.

Prekvapenie v Michalovciach

Zápas s Michalovcami bol pre Falconov veľkou neznámou. Doteraz sa s týmto súperom nestretli, Michalovce síce zostúpili z M1 ale v druhej lige podávali kolísavé výkony. Falconi sa však súpera nezľakli a na jeho palubovke ho hneď v prvej tretine deklasovali 2:6, keď sa excelentným spôsobom vo vlastnom oslabení presadil Štupák. Začal sa však trochu opakovať scenár zo zápasu s Kežmarkom. Súper zvýšil obrátky, no Falconi sa našťastie nezľakli a hrali naďalej svoju hru keď druhú tretinu dokázali vyhrať 2:4. Michalovce však ukázali bojovnosť, nevzdávali to aj keď na tabuli svietilo skóre 3:10 v prospech Falcons. V tretej tretine pridali ešte dva góly na ktoré Falconi odpovedali štyroma, a tak si do Ľubovne odniesli zaslúžené tri body.

(Ne)jasná záležitosť s Prešovom

Druhý sviatok florbalový‘ sa konal v domácom prostredí 2.11.2019. Pod Ľubovniansky hrad pricestoval súper z Prešova. Keďže išlo o zápas prvého s posledným, očakávala sa jasná záležitosť v podaní Falconov. Určite aj preto ostalo nejedno falcoňácke srdiečko zaskočené, keď sa po druhej tretine šlo do šatní za stavu 2:3 pre Prešov.
Neboli sme dôrazný v súbojoch ani na lopte, čo Prešovu dodalo sebavedomie najmä po

bezgólovej 1.tretine. Začali byt nepríjemnejší vpredu a vypracovali si šance, ktoré aj premenili. Naopak my sme sa od úvodu trápili najmä v koncovke a aj fyzickým prístupom. Do 40 minúty sme si mysleli, že góly budú padať samé. Pred treťou tretinou sme si v šatni museli niečo povedať. ” zhodnotil prvé dve tretiny kapitán a tréner Šatala. Jeho slová zdá sa, padli na úrodnú pôdu, keď Falconi predviedli výsledkový aj herný obrat a potešili domácich fanúšikov skvelou tretinou, ktorú vyhrali 4:0 a zápas doviedli do víťazného konca, keď po šesťdesiatich minútach svietilo na tabuli ťažko no spoločne vydreté skóre 6:3.

Prvú štvrtinu súťaže tak Falconi odohrali bez straty bodu. Vyzdvihnúť je potrebné hlavne ich ofenzívu, keď si držia solídny priemer 10.25 streleného gólu na zápas pričom inkasovali len 17 gólov čo je 4.25 gólu na zápas. Mrzieť môže nízka efektivita v presilovkách, poteší naopak vysoká v oslabeniach. Falconi majú vo svojej druhej sezóne v druhej lige smelo nakročené k postupu do baráže o M1.

Prekaziť sa to pokúsi ich najbližší súper – FBC Predator Sabinov ‘B’ s ktorým skrížia Falconi hokejky už túto sobotu – 9.11.2019 od 19:00 v Mestskej Športovej Hale v Starej Ľubovni.

Historické štatistiky hovoria jasne v prospech Ľubovne, v rámci druhej ligy sa doposiaľ tieto mužstvá stretli tri krát pričom zakaždým výhru brali Staroľubovňančania. Celkové skóre zápasov 40:14 v prospech Falconov, o góly tak určite nebude núdza. Sabinovská rezerva sa medzičasom posilnila o niekoľko zvučných mien – bratské duo Zagrapanovcov a Jakuba Falata. Netreba zabúdať ani na hráčov A mužstva ktorý za Sabinov B pravidelne nastupujú, a ich účasť môžme očakávať aj v zajtrajšom súboji.

Čo hovoria na zápas so Sabinovom Falconi ?

Jozef Frivaldský : Dnes po týždni hráme znova zápas, dokonca znova domáci. Je to asi prvý krát z týždňa na týždeň ( ak nerátam pfbl ) čo je super keďže sa udržíme v správnom tempe. So Sabinovom sme ešte ani raz neprehrali, dúfajme že ani dnešok nebude výnimkou a nedopustíme prekvapenie tak ako v minulom zápase.

Martin Genčúr : Veľmi sa teším na domácu atmosféru, odkedy tu som je to lepšie a lepšie. Čo sa týka zápasu, myslím že najdôležitejšie bude udržať sa celých 60 minút v hre a neuspokojiť sa s akýmkoľvek výsledkom.

Tešíme sa na Vás už túto sobotu – 9.11.2019 od 19.00 v MŠH Tehelná. Falcons, do toho !!!