Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Preview pred zápasom s Michalovcami

Profil Eastern Wings Michalovce

Mužské zastúpenie Eastern Wings Michalovce je na scéne oficiálne od sezóny 2017/2018, kedy sa vo svojej priemiérovej sezóne prebojovali cez baráž do 1. slovenskej florbalovej ligy. Mužstvo vtedy tvorili mladé pušky – predovšetkým odchovanci a hokejbalisti z Michaloviec a blízkeho okolia. Ich pôsobenie v 1. lige sa žiaľ aj napriek enormnej snahe úplne nevydarilo, a aj vplyvom početných absencií na konci sezóny vypadli do regionálnej ligy – VYM2.

Z vtedajšieho barážového resp. prvoligového kádru zostal už len skelet, a aj v tejto sezóne M2 sa potýkajú s početnou absenciou v kádri. Florbalová hviezda nad Michalvcami avšak nezhasla a aj vďaka snahe stálic sa Michalovce a ich mužské zastúpenie drží stále v hre.

Káder

Aj keď Michalovce nemajú široký káder, nájdeme tam známe mená z florbalovej aj hokejbalovej scény. Medzi najväčšie hviezdy určite patrí Branislav Sokirka, bývalý člen juniorskej reprezentácie Slovenska. V minulej sezóne bol oporou a základným stavebným kameňom mužstva v 1. lige keď v 21 zápasoch zaknihoval 28 gólov a 22 asistencií. V aktuálnej sezóne sa mu taktiež bodovo darí, v 3 zápasoch M2 si pripísal 6 gólov a 7 asistencií, a vedie tímovú produktivitu.

Hneď za ním sa nachádza ďalšia opora mužstva Eastern Wings – Branislav Štefan. Ide o dobre stavaného hráča ktorý zbieral úspechy najme na hokejbalovej scéne – ide o majstra sveta do 20 rokov, v súčasnosti ešte stále hráča extraligového Lionu Svidník. Nestratil sa však ani vo florbale, keď v minulej sezóne v M1 zaknihoval 10 gólov a 11 asistencií v ôsmych zápasoch. V aktuálnej sezóne M2 zatiaľ nastúpil len do dvoch zápasov v ktorých si pripísal 9 kanadských bodov za 5 gólov a 4 asistenice.

Medzi opory ktoré pôsobili v minulých sezónach a absolvujú aj tu aktuálnu treba určite spomenúť aj Dávida Vojnu, Mareka Zuhana a brankára Petra Pempeka.

Predošlé zápasy

Michalovce odohrali dovedna 3 zápasy. Na úvod si zmerali sily s rezervou FBC A4ka Mikuláš Prešov. Zápas sa skončil 11:6 v prospech Prešova, avšak domáci mali na súpiske troch hráčov A mužstva čo znamenalo kontumáciu v prospech Michaloviec.
Druhý zápas odohrali na domácej pôde, proti oklieštenej rezerve FBC Predátor Sabinov vyhrali presvedčivo 18:6.
Prvá porážka prišla v nervóznom zápase na horúcej pôde v Kežmarku kde miestnemu Focus on Sport podľahli 11:9. Zaujímavosťou je že Eastern Wings síce využili 4 z 8 vylúčení, avšak až tri krát inkasovali gól vo vlastnej presilovke, z toho dva krát v presilovke o dvoch hráčov.

Čo hovoria na nedeľňajší zápas hráči Falcons?

Maroš Jakubčo : Michalovce si pamätám ako veľmi behavé a technické mužstvo. Majú silu v útoku a brankára na ktorého sa môžu spoliehať. Ako ich slabinu vidím šírku kádra, čo môže byť v tomto zápase kľúčové. Nesmieme ich ale podceniť, predsa len bijeme sa s nimi o prvé miesto v tabuľke. Musíme dať do každého striedania 150%, bojovať o každú loptičku a úspech sa potom určite dostaví.

Dominik Hudák : Tým, že Michalovce zostúpili z prvej ligy očakávam jeden z najťažších duelov práve proti nim. Myslím, že to bude po Kežmarku konečne ten pravý florbal, a že sa v zápase ukážu naše kvality. Osobne nepoznám silu spomínaných hráčov ale ja ako obranca sa teším na konfrontáciu s nimi a uvidíme skutočný obraz o tom ako na tom defenzívne sme. Celkovo sa tímu snažím zdôrazňovať zodpovednú hru smerom dozadu a myslím že v tomto zápase to bude kľúčom k úspechu. Sme namotivovaný takže dúfam, že si privezieme všetky body.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *