Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falcons porazili Michalovce a ovládli M2

Falconi dokázali naplno bodovať aj na palubovke Michaloviec a po výhre 5:14 si odnášajú plný bodový zisk. Súboj dvoch tímov z čela tabuľky priniesol veľa gólov, zápas bol však jasnou záležitosťou Falconov.

Úvod stretnutia bol spočiatku neutrálny. Tímy sa spočiatku len oťukávali, Rusnáček v rohu ihriska vybojoval loptu a poslal ju na brankára Ciganoca ktorému prepadla, a Falcons tak už po 52 sekundách vyhrávali 1:0 . Necelé tri minúty na to odpovedal Branislav Sokirka, ktorý potiahol loptu po osi ihriska a nechytateľne zavesil do pravého horného rohu. Hra sa následne prelievala zo strany na stranu, loptičku mali viac na hokejkách Falconi, avšak Michalovce ich do ničoho vážnejšieho nepúštali. Zlom prišiel až v deviatej minúte, keď po parádnej nahrávke od Babjarčíka poslal Falconov do vedenia Rusnáček. Ten spustil ľubovniansky gólostroj, keď sa následne minútu po ňom presadil Roman po asistencií od J. Záleša, dve minúty na to zvýšil Babjarčík , tridsať sekúnd po ňom premiérovým gólom v drese Falcons zvýšil Genčúr, a klinec do rakvy zasadil vo vlastnom oslabení v nádhernom úniku Štupák. Pri vylúčení Hudáka Michalovce zavreli Falconov v pásme a dôraznou hrou pred bránkoviskom dokázali znížiť na 2:6 keď sa presadil Maroš Sokirka. Po 1. tretine sa teda šlo do šatní za stavu 2:6 pre Falcons.

Druhú tretinu začali aktívnejšie Michalovce. Ich prílišná aktivita ale rezultovala do útočného faulu Branislava Sokirku, a Falcons tak mali možnosť prvej presilovej hry. Falconi sa usadili v pásme, a po geniálnej nahrávke Rusnáčka nechytateľne z prvej zavesil Pompa. Hra sa následne vyrovnala, príležitosti si vytvorili Michalovce aj Falconi, úradovala ale pozorná obrana oboch celkov. Prelomiť sa ju podarilo až v trinástej minúte Falconom, keď Rusnáček zavŕšil hattrick po asistencií od Živčáka. Falconi do konca tretiny skórovali ešte dva krát, 28 sekúnd pred koncom zvýšil na 2:10 Šatala. Michalovce však nezložili zbrane, hneď po buly sa natlačili do pásma a prízemnou strelou zo stredu ihriska prepálil Pavol Dugas všetko čo mu stálo v ceste. Do šatní sa tak šlo za stavu 3:10 pre Falcons.

Tretia tretina začala obrovským tlakom Michaloviec. Vysoko napádali rozohrávku hostí, pozorne bránili a vypracúvali si čoraz viac šancí. Zo zvýšenej aktivity Michaloviec vyplynul nedovolený zákrok Genčúra. Michalovce ponúknutú šancu využili keď sa presadil po druhy krát Pavol Dugas

Michalovce v aktivite neustávali, dokázali niekoľko krát ohroziť bránu Falconov, avšak pozorná obrana Falcons bola vždy na svojom mieste. Úspech slávil až samostatný únik Branislava Sokirku keď si v súboji s Genčúrom prehodil loptu na opačnú stranu a oblúkom prekonal bezmocného Jakubča.

To bol zrejme výrazný budíček pre Falconov, keďže následne strelili v rozmedzí 24 sekúnd až 3 góly a súpera definitívne zlomili. Zápas sa ale aj za stavu 5:13 dohrával vo svižnom tempe, Michalovce aj Falconi si vypracovali mnoho sľubných šancí, obe mužstvá ale podržali brankári. V čase 18:25 ešte kozmeticky upravil Šatala ktorý taktiež zavŕšil hattrick po nahrávke od Štupáka.

Súperovi ďakujeme za skvelý zápas a organizáciu, a tešíme sa na ďalšie domáce aj vonkajšie zápolenia.

Daniel Dudiak : Výhra v Michalovciach nás všetkých určite veľmi teší. Je to kvalitný súper a aj keď na predzápasovej rozcvičke bolo cítiť nervozitu na našich hokejkách, cez zápas sme podali koncentrovaný výkon a jednoznačne sme vyhrali. Dovolím si povedať, že sme boli vo všetkých aspektoch hry lepší ako Michalovce. Osobitne treba vyzdvihnúť skvelú prácu obrancov ktorí zvádzali veľmi ťažké súboje. Podarilo sa im zablokovať obrovské množstvo striel čím výrazne pomohli ináč veľmi dobrému výkonu nášmu hráčovi, vlastne, už asi brankárovi Jakubčovi.

Ján Záleš : Na zápas s Michalovcami som sa tešil už od leta, kedy zostúpili do M2. Do zápasu sme vstupovali s rešpektom aj odhodlaním čo sme dokonale potvrdili keď sme na nich vybehli a ukázali im aký sme tímový a bojovný. Mali sme viac z hry a hrali uvoľnene. Za stavu 10:2 pre nás sme možno trošku poľavili v poslednej sekunde druhej tretiny a Michalovce skórovali. To ich nabudilo do tretej tretiny, vybehli na nás a znervózneli sme čo sa prejavilo na ďalších góloch Michaloviec. Nakoniec ich zlomil gól na 11:5 a odvtedy sme zápas kontrolovali. Zápas hodnotím pozitívne, hrali sme s chuťou boli sme dravý po víťazstve. Možno nemáme v tíme hviezdne mená, ale bojujeme jeden za druhého, pre spoločný cieľ, a to je našou najväčšou silou.

Falconi sa po tomto zápase osamostatnili na čele tabuľky M2. Ako jediný tím zatiaľ nestratili ani bod, majú najmenší počet inkasovaných gólov na zápas (4,6) a najväčší počet strelených gólov na zápas (11,6).

Eastern Wings Michalovce 5 : 14 Falcons Stará Ľubovňa

Góly Falcons : Rusnáček 4, Šatala 3, Štupák 2, Pompa, Genčúr, Roman, Babjarčík, J. Záleš
Asistencie :  J. Záleš 3, Živčák 2, Šatala 2, Štupák 2, Rusnáček, Babjarčík, Roman
Strely : 15:26
Vylúčenia : 1:4
Presilovky : 1:2

Zostava Falcons : Jakubčo – Hudák, Genčúr, Štupák , P. Záleš – Babjarčík, Živčák, Rusnáček – Roman, Šatala, J. Záleš – Krajňák, Frivaldský, Dudiak – Fedorek, Pompa