Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Úspešný štart do novej sezóny

Úspešný štart do novej sezóny!

Prvý zápas mužov v M2 je už minulosťou a nemohli sme si želať krajší začiatok.

Úvod stretnutia bol mierne kostrbatý, šance boli na oboch stranách no ani jednému mužstvu sa nepodarilo vážnejšie ohroziť súpera. Falconi mali loptu prevažne na svojich hokejkách no zlyhávali v koncovke čo rezultovalo do gólu domácich keď po samostatnom úniku skóroval Filipak. Falconov nakopol až gól Krajňáka a následne súperovi nasúkali v priebehu štyroch minút ďalšie štyri góly – postupne sa presadili Štupák, Babjarčík, Šatala a gól do šatne dal 21 sekúnd pred prvou sirénou Fedorek.

Druhá tretina začala vo svižnejšom tempe, po minúte a pol hry skóroval Peter Záleš na čo hostia odpovedali gólom na 2:6 keď sa presadil Piga. Počas druhej tretiny bola hra prevažne v réžií Falconov. Predátori sa snažili prechádzať do protiútokov, no Falconi pozorne bránili a podržal nás taktiež brankár Reľovský. Do konca tretiny sme skórovali ešte trikrát – presadil sa Krajňák, gólový účet si otvoril Roman a opäť gólom do šatne 7 sekúnd pred koncom Peter Záleš.

Tretia tretina bola už kompletne v réžií Falconov, súpera nepustili prakticky k ničomu a pridali ešte ďalších 5 gólov. K dispozícií sme mali aj početnú výhodu ktorú sa nám ‚podarilo‘ využiť až sekundu po jej konci keď sa z ľavej strany presadil Rusnaček. Gólovú bodku za stretnutím dal Babjarčík keď korigoval na finálnych 14:3 pre Falcons.

Súperovi ďakujeme za skvelý zápas a organizáciu.

Michael Krajňák (3+1) : „Začiatok zápasu bol celkom vyrovnaný, loptičku sme síce mali na našich hokejkách ale Predátori to perfektne blokovali a my sme sa trápili. Ku koncu prvej tretiny sa mi podarilo odpovedať na gól domácich a to nás nakoplo a začalo nám to tam padať. Som veľmi šťastný že som prispel hattrickom a asistenciou k úspešnému štartu do sezóny a dúfam že takéto zápasy sa budú opakovať čo najčastejšie.“

FBC Predator Sabinov ‚B‘ 3:14 Falcons Stará Ľubovňa
(1:5, 2:9, 0:5)
Strely : 19:34
Vylúčenia : 2:0
Presilovky : 0:0

Góly : Krajňák 3, P.Záleš 3, Babjarčík 2, Štupák, Šatala, Fedorek, Roman, Rusnaček, Živčák

Asistencie : Šatala 2, Roman 3, Štupák 3, Jakubčo, Krajňák, Ján Záleš, Rusnaček, Fedorek