Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Rozhovor s novou posilou – Martinom Genčúrom

Martin Genčúr oficiálne Falconom !

Hoc sa ligový kolotoč už roztočil zápasom proti sabinovu, Falconi ešte očakávali na administratívne doladenie prestupu 20 ročného univerzála Martina Genčúra. My vám teraz s týmto šikovným hráčom z Lipan prinášame rozhovor.
 

Ahoj Martin, skús sa nám v skratke predstaviť.
Zdravím všetkých priaznivcov Falcons 🙂 . Takže, volám sa Martin, mám 20 rokov, aktuálne začínam štúdium na univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. K florbalu som sa dostal ešte na prvom stupni základnej školy keď som mal možnosť prihlásiť sa na florbalový krúžok. Moje florbalové kroky pokračovali do Sabinovského florbalového klubu – FBC Predator Sabinov kde som odohral posledné 2 sezóny.

Ako by si zhodnotil svoju minulú sezónu ?
Minulú sezónu nehodnotím veľmi pozitívne. Tím v Sabinove ktorý pôsobil v M1 mal na to dostať sa minimálne do play off, ale žiaľ niečo tomu chýbalo.

Čo ťa priviedlo k Falconom?
Poznám tam veľa hráčov, majú najvyššie ambície a zároveň je to káder v ktorom je skvelá zábava ale aj prísna disciplína. Hrával som s nimi už PFBL pred dvoma rokmi a po minuloročnom neúspechu v M1 so Sabinovom som sa rozhodol zmeniť pôsobisko a pobiť sa o M1 v drese Falconov.

Aké sú tvoje ciele pre túto sezónu ?
Chcem byť prínosom pre klub. Verím, že v každom zápase dám zo seba maximum. Samozrejme, primárnym cieľom je pre nás vyhrať M2 a postúpiť do 1. ligy.

Tešíš sa na domácu atmosféru v Starej Ľubovni?
Keď sme minulú sezónu hrali v Starej Ľubovni, ja aj spoluhráči sme boli doslova udivení úrovňou zápasu. Prekrásna hala, skvelá organizácia no najmä bezmála stovka fanúšikov ktorá hnala Falconov neustále vpred. Veľmi sa teším na domácu atmosféru najmä počas derby zápasu s Kežmarkom (28.9.2019 – 18:00) .

Máš nejaký odkaz pre fanúšikov Falcons ?
Nech nám držia palce a podporujú nás počas celej sezóny. Sú našim šiestym hráčom na palubovke a ich podporu je veľmi cítiť. Motivuje nás a dodáva nám odhodlanie dostať zo seba maximum. Ste skvelí !

Martinovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu veľa šťastia v našom drese. Svoju premiéru si odkrúti už v ďalšom kole proti ambicióznemu Kežmarku.