Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Preview pred zápasom s Kežmarkom

Minulé zápasy

S Kežmarkom sme sa dovedna v rámci druhej florbalovej ligy stretli dvakrát. Historicky prvé meranie síl v M2 sa konalo u nás doma v Starej Ľubovni, kde sa po 60 minútach po skóre 5:5 (2:2;0:3;3:0) body spravodlivo rozdelili. Nemuselo to byť ale nutne tak, pokiaľ by Šatala sekundu pred koncom nestrelil vyrovnávajúci gól.

Odveta ktorá sa hrala v Kežmarku však už taká vyrovnaná nebola. Po 60 minutách mala jasného víťaza – Focus on sport Kežmarok – ktorý nás zdolal jednoznačne 6:1. Za Falcons sa vtedy presadil iba Jakub Roman. Falconi v tomto zápase nevyužili ani jednu presilovú hru zo šiestich, naopak, kežmarok využil ponúknuté trestné strieľanie aj jednu z dvoch presilových hier.

Zmeny v kádri

O zmenách v kádri Falconov sme Vás informovali už v našom facebookovom príspevku. Pozrieme sa ale detailnejšie na káder Focus on sport Kežmarok. Novými tvárami v kádri sú Pitoňák, Kundľa, Pisarčík, Garan, M. Kovalčík, S.Kovalčík a Zummer. Nejde pritom o žiadnych amatérov, ale hokejbalistov a florbalistov ktorý si skúsili v minulej sezóne aj podtatranskú florbalovú ligu. Duo hráčov Pitoňák a Zummer v nej nazbieralo dohromady 81 bodov v menej ako 20 zápasoch! Samozrejme pokračovať budú aj známe tváre z minulej sezóny – lídri produktivity Kežmarku v M2 – Tešlár (6z – 18b) a Kolesár (4z – 13b). Kežmarskú svätyňu bude chrániť taktiež známe duo z minulej sezóny – Spišiak a Kroták.

Môžeme sa teda tešiť na nádherné ofenzívne divadlo pred skvelím ľubovnianskym publikom. Príchuť ‚súboja o Tatry‘ pridáva na rivalite, a bude sa teda bojovať o každý centimeter ihriska. Obe tími majú postupové ambície, veď Kežmarčanom v minulej sezóne ‚ušiel‘ titul a prvoligová účasť až po ukončení ligy.

Čo hovoria na zajtrajšie derby hráči Falcons?

Matúš Štupák : pera dobre poznáme, poznáme ich hru a vieme čo nás čaká. Vedia byť nepríjemný, očakávame tvrdý a napätý zápas. Musíme byť disciplinovaní a vyvarovať sa zbytočným vylúčeniam. Ak budeme koncentrovaní celých 60 minút a budeme sa držať nášho systému, úspech v zápase určite príde.

Dávid Rusnáček : Musíme hrať svoj systém a nepreladiť sa na ich štýl. Majú obrovskú kvalitu v útoku ktorú budeme musieť ustriehnuť a byť neustále krok pred nimi počas celého zápasu. Kežmarok ma jeden z najkvalitnejších kádrov v lige. Tento zápas by som možno nenazýval kľúčovým, ale dosť podstatným keďže nám ukáže náročnosť ligy v tejto sezóne. Máme za sebou kvalitnú prípravu tak pevne verím že dotiahneme zápas do víťazného konca.

Tešíme sa na Vašu návštevu ! Bližšie informácie nájdete v oficiálnej udalosti na našej facebookovej stránke.