Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Kežmarok padol, Falcons naďalej na čele VYM2

Prvý domáci zápas Falconov už pozná svoje rozuzlenie. V nervóznom zápase si domáci Falconi poradili pred slušnou diváckou kulisou so súperom z Kežmarku 7:6.

Úvod stretnutia bol svižný z oboch strán. Mužstvá sa oťukávali a hralo sa prevažne v strede ihriska. Prvú vážnejšiu akciu si vypracovali Falconi a následne z nej aj skórovali – Pompa zúžitkoval skvelú nahrávku od Frivaldského a vystrelil bez prípravy. Tento gól nabudil Falconov, ani nie dve minúty po tom upravoval skóre Štupák po skvelej asistencie od Šatalu, následne pridal ďalšie 2 góly Frivaldský po asistenciách od bratov Zálešovcov a strelecký účet Falconov v 1. tretine uzavrel Hudák po nahrávke od Rusnáčeka. Minútu pred koncom sa podarilo hosťom znížiť, z dôrazu pred bránou vyťažil gól Godalla.

Hoci to po prvej tretine vyzeralo ako jasná záležitosť Falconov, obraz na ihrisku nezodpovedal skóre. To sa dokonale potvrdilo v druhej tretine keď Kežmarok zvýšil dôraz a nepustil Falconov do vážnejšej akcie. Falconi nedokázali využiť presilovku, naopak, z vysokého napádania vyťažili 2 góly – najskôr sa presadil Šľachtič a následne po chybe v domácej obrane Vojtek. Falconi mali viac loptu na hokejkách no bol to práve Kežmarok kto hrozil z protiútokov. Bezmála tri minúty pred koncom tretiny zvýšil náskok domácich Frivaldský a zavŕšil tak hetrik. Falconi naďalej dobývali bránu hostí ale skvelý Spišiak bol vždy na mieste. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 6:3.

Tretia tretina začala opäť vo svižnom tempe keďže Falconi ešte dohrávali presilovku prenesenú z druhého dejstva, ktorú sa im bohužiaľ nepodarilo využiť. Kežmarčania napádali rozohrávku Falconov až za ich bránou a výrazne im sťažovali založenie útoku. Zo súboja za bránou Kežmarčanov vyťažili Falconi ďalší gól, keď si nerozumel brankár Spišiak s obranou a strieľanú prihrávku Jána Záleša si Kežmarčania nešťastne vrazili do brány. Kežmarok začal byť viac nepríjemný a tlačil sa do domácej brány. Bezmála päť minút pred koncom tretiny upravil na 7:4 Kundľa a hneď za ním následoval gól Zummera na 7:5. Falconi zamkli stred ihriska, snažili sa vsietiť gól z protiútokov no Spišiak držal Kežmarok stále v hre. Dve minúty a osem sekúnd pred koncom stretnutia vystrelil spoza obrancu Tešlár a zdramatizoval tak záver zápasu. Kežmarčania sa snažili zakončovať zo všetkých strán no Falconi sa obetavo hádzali do striel a nedovolili Kežmarčanom vyrovnať.

Po záverečnom hvizde nasledoval výbuch radosti na domácej palubovke. Falconi si pripísali cenný skalp Kežmarku a nestratili zatiaľ ani bod.

Jozef Frivaldský : „Zápas bol veľmi rôznorodý, každá tretina bola úplne iná bez ohľadu na skóre. Zo začiatku sme určovali tempo my, no postupne sa nás Kežmarčania snažili dobiť svojim hokejbalovým štýlom. Škoda že sme sa ich hrou nechali ovplyvniť. V poslednej tretine by som teda rozhodcom nechcel byť, no bez ohľadu na to, ako skončil zápas či už 15:0 alebo 7:6, 3 body sú naše a to je to najdôležitejšie.

Andrej Babjarčík : Do zápasu sme šli s predsavzatím dodržať náš stanovený systém a hlavne vyhrať. Vedeli sme čo od nich čakať a vedeli, že to nebude zápas v rukavičkách, keďže Kežmarok je známy agresívnou a viac hokejbalovou hrou. Čo sa týka našej hry, nemôžeme byť veľmi spokojní. V závere sme s odretými ušami udržali výsledok 7:6 pričom po 1. Tretine sme vyhrávali 5:1. Neviem čomu pripísať taký skrat, no nemôžeme si dovoliť púšťať takýto výsledok. Včera to bol náš najhorší výkon ktorý si pamätám a vôbec neodzrkadlil kvalitnú letnú prípravu. Chcem sa ale v mene celého mužstva poďakovať divákom, boli ste fantastický.

Falconi sú teda po 2. kole VYM2 na 2. mieste v tabuľke iba o skóre s Michalovcami, ktoré budú našim najbližším súperom – 20.10.2019 v Michalovciach.

Falcons Stará Ľubovňa 7:6 Focus on sport Kežmarok

Góly Falcons : 3x Frivaldský, Pompa, Hudák, Štupák, Záleš
Asistencie : 2x Rusnáček, P. Záleš, J. Záleš, Šatala, Frivaldský
Vylúčenia : 0:3
Presilovky : 0:0