Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Nová sezóna – nové výzvy

Letná prestávka sa končí, nová majstrovská sezóna je za dverami a prináša so sebou zopár noviniek. Nový formát VYM2, nové mužstvá a nové výzvy. Čo nás teda čaká v nasledujúcej sezóne?

Nový formát súťaže a nové kluby

Do 2. mužskej florbalovej ligy – skupina východ sa prihlásilo 5 mužstiev. ‚Nováčikmi‘ sú mužstvá FBC Mikuláš Prešov ‚B‘ a Eastern Wings Michalovce ktoré vypadli z 1. ligy. Kedže Floorball Academy Prešov postúpil do 1. ligy, z minulej sezóny sa zachovala len trojica účastníkov – FBC Predator Sabinov ‚B‘ , Focus on sport Kežmarok a samozrejme Falcons Stará Ľubovňa.

Zmenil sa taktiež formát súťaže – bude sa hrať štvorkolovo (dva krát doma a dva krát vonku každý s každým). Čaká nas teda celkovo 16 zápasov z ktorých po základnej časti vzíde víťaz 2. Mužskej ligy skupiny východ, ktorý má možnosť prihlásiť sa do baráže ktorú odohrajú majstri jednotlivých regiónov – okrem východu teda stredoslovenský, západný a bratislavský.

Premiérový štart dorastencov

Do novej sezóny sme sa rozhodli naplno zapojiť aj našich dorastencov ktorí budú pôsobiť a zbierať skúsenosti v dorasteneckej lige – skupina východ. Stretnú sa s mužstvami zvučných mien – FaBK ATU Košice, FK Florko Košice ktoré vychovali mnoho reprezentantov a hráčov najvyššej úrovne. Pre mnohých dorastencov pôjde o prvý kontakt so súťažným florbalom, prioritou je ale hráčov na takýchto súperov pripraviť a zdokonaľovať sa.