Falcons Stará Ľubovňa | Florbalový klub

Falcons Stará Ľubovňa – Majster PFBL 2018 / 2019

Po dlhoročnom čakaní sa našemu A mužstvu podarilo získať svoj prvý majstrovský titul v podtatranskej florbalovej lige.

Sezónu ukončili na suverénnom 1. mieste pričom neprehrali ani jeden zápas a remizovali celkovo dva krát. Zhoršenie tejto štatistiky Falconi nedopustili ani v dnešnom poslednom kole, keď porazili FBC Vrbov 5:0. Zápas však nebol až taký jednoznačný ako naznačuje skóre – až do času 41:20 bolo skóre len 1:0. Následne sa však presadil Dudiak, Hudák, Rusnáček a narodeninový oslávenec Peter Záleš ktorý nadviazal na úvodný gól svojho mladšieho súrodenca – Jána Záleša. Trošku bizarné bolo naše brankárske obsadenie, kvôli absencii brankárov sa musel medzi 3 žrde postaviť náš útočník Maroš Jakubčo. Obrancovia si ale plnili svoju prácu zodpovedne, a tak aj s obrovským prispením hráčov zo zadných radov sa mu podarilo vychytať shutout.

V rámci ligy sa nám podarilo získať aj zopár individuálnych ocenení. Do All Stars zostavy bol nominovaný Dávid Rusnáček, za najlepšieho nahrávača ligy bol vyhlásený Ján Záleš a najlepším brankárom ligy (najmenej inkasovaných gólov) sa stal Daniel Štancel.

Taktiež musíme vyzdvihnúť našu disciplinovanosť, keďže sme sezónu ukončili len so 16timi trestnými minútami – v rámci ligy sme na delenom 1. mieste spolu s týmom Legendy Spišské Podhradie. Podarilo sa nám uhrať aj 1. priečku v počte inkasovaných gólov – počas 21 zápasov sme inkasovali len 51 gólov čo je v priemere 2.43 gólu na zápas. V počte strelených gólov nám patrí 2. priečka s počtom 137 čo je v priemere 6.52 gólu na zápas.

Po zápase a slávnostnom odovzdávaní cien sme sa presunuli do známeho prostredia – Salaš u Franka – kde sme absolvovali spoločný obed a oslávili sme zisk majstrovského titulu.

Týmto by sme sa chceli taktiež poďakovať naším sponzorom bez ktorých by tento úspech nebol vôbec možný. Vďaka Vašej pomoci môžeme každý rok napredovať stále viac a viac, a jedného dňa priniesť Starú Ľubovňu do popredia aj vďaka tomuto športu.

Ďakujeme – Salaš u Franka, Florbal4u, mestu Stará Ľubovňa a taktiež aj organizátorom podtatranskej florbalovej ligy.